НБУ встановив вимоги до розрахунку банками мінімального розміру ринкового ризику

банковский отчет

Відповідна постанова Правління НБУ №162 набула чинності 6 січня.

Українські банки мають розраховувати показник мінімального розміру ринкового ризику. Відповідну вимогу до банківських установ було днями встановлено регулятором, пише Banker.ua, посилаючись на дані прес-служби Нацбанку.

Відповідно до вимог НБУ, з 6 січня в рамках запровадження норм законодавства ЄС та імплементації положень Базельського комітету щодо банківського нагляду українські банки починають розраховувати мінімальний розмір ринкового ризику.

Щодо доцільності імплементації підходу, що базується на мінімальних вимогах до капіталу, то її в Нацбанку пояснюють легкістю реалізації методу та простотою інструментів торговельної діяльності, які утримуються українськими банками.

Так, зазначається в публікації на офіційному сайті НБУ, згідно з новими вимогами, банки розраховуватимуть мінімальний розмір ринкового ризику як сукупну величину фондового та відсоткового ризику торгової книги, а також валютного та товарного ризику (в розрахунок береться ризик опціонів, чутливих до різних видів ризику).

При цьому валютний та товарний ризики, відповідно до вимог, розраховуватимуться на інструменти, що містяться і в торговій, і в банківській книгах, тоді як фондовий та процентний ризик торгової книги – виключно на інструменти, що містяться у торговій книзі.

Головний Telegram-канал банкірів

Плюс Нацбанк виділив етапи впровадження вимог, які необхідні для запланованої імплементації положень Базельського комітету.

Так, протягом півроку, до 15 липня, фінустанови мають розробити внутрішньобанківські положення для розрахунку показника, а з серпня до грудня 2022-го протестувати розрахунок у пробному режимі, надаючи поточні результати до Нацбанку.

Крім того, мінімальний ринковий ризик включатиметься банками до розрахунку нормативів Н2 та Н3 з початку 2023 року.

Варто зазначити, що ринковим ризиком називають потенційні збитки або можливість недоотримання доходів на тлі зміни вартості фінансових інструментів, курсів валют або відсоткових ставок.

Відповідна постанова Правління НБУ №162 набула чинності 6 січня 2022 року.

Надпись Банк на фасаде здания

Читайте також: Гроші назад: який кешбек пропонують українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в рамках приведення банківського законодавства України у відповідність до норм ЄС та імплементації рекомендацій Базельського комітету з банківського нагляду НБУ затвердив Положення, що стосується організації процесу оцінки достатності внутрішнього капіталу в банківських установах та групах.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)