У Нацбанку розповіли, що може підштовхнути готівкову гривню вгору

Катерина Рожкова

У НБУ відповіли на запитання, чи слід очікувати, що за півроку гривня просяде ще на 25%.

У найближчій перспективі стан української економіки визначатиметься подіями на фронті та міжнародною допомогою. Про це в інтерв’ю Главкому заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, повідомляє Banker.ua.

Відповідаючи на запитання про те, чи слід очікувати, що після падіння протягом 5 місяців на 25% гривня за півроку просяде ще на 25%, Катерина Рожкова зазначила, що НБУ ніколи не озвучує прогнози з курсу плюс на курсоутворення впливає безліч факторів.

Так, зазначає заступник голови Нацбанку, протягом перших п’яти місяців 2022-го українська економіка сильно постраждала через війну, що позначилося не лише на ВВП, а й на курсі та на рівні інфляції.

«Зараз поступово пожвавлюється експортна логістика, а завдяки посиленню оподаткування імпорту (яке вже сталося) сподіваємося, що він зростатиме не так швидко, і це даватиме конкурентну перевагу для наших виробників та зменшуватиме тиск на резерви», – заявила Катерина Рожкова.

За її словами, стан економіки значною мірою визначатиметься подіями на фронті та міжнародною допомогою.

«Той самий план Маршалла для України, коли почне реалізовуватися, наші макропоказники будуть значно кращими, ніж ми прогнозуємо», – додала заступник голови НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до готівкового курсу, то, за словами Рожкової, тут прогнози робити ще складніше.

По-перше, зазначає експерт, у готівковому сегменті більш виражена спекулятивна складова, а по-друге, незважаючи на миттєву реакцію готівкового курсу на будь-які події, пов’язані з цим коливання, як правило, є тимчасовими.

«От, скажімо, наше рішення про «переприв’язку» офіційного курсу автоматично того ж дня позначилося на показниках в обмінних пунктах, але зараз на готівковому ринку ситуація збалансується», – зазначають у Нацбанку.

При цьому Катерина Рожкова звертає увагу на те, що курс на готівковому ринку залежить від попиту громадян, які, у свою чергу, реагують на гучні новини: позитивні звістки з фронту можуть спричинити зміцнення нацвалюти, тоді як тривожні – навпаки.

гривна

Читайте також: Чув, що ПриватБанк та інші банки знову заговорили про ліміти. Що це означає?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Томаша Фіали, перспективи подальшого падіння курсу сьогодні виключно у компетенції НБУ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)