Що потрібно для продажу держбанків: в НБУ розставили всі крапки над «і»

Серйозний покупець не буде вкладати кошти в організацію, якщо не буде впевнений у прозорості корпоративного управління.

Щоб продати держбанки, потрібно знизити рівень NPL і налагодити питання, що стосуються корпоративного управління. Про це в інтерв’ю LB заявив глава Нацбанку України Кирило Шевченко, передає Banker.ua.

Кирило Шевченко зазначив, що є переконаним прихильником приватизації держбанків, в які з 2014 року держава вклала 222 млрд гривень, тоді як в якості дивідендів за 7 років отримала 58 млрд грн.

«З них (дивідендів – прим.ред.) 55 млрд гривень було сплачено одним банком – «ПриватБанком», на капіталізацію якого було витрачено 155 млрд грн. Решта держбанки оплатили тільки 2,6 млрд гривень дивідендів», – зазначає керівник Нацбанку.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами глави НБУ, держава все ще не є ефективним власником, а для того, щоб продати держбанки, потрібно знизити рівень NPL і налагодити питання, що стосуються корпоративного управління.

Так, пояснює Кирило Шевченко, рівень NPL впевнено знижується і сьогодні досяг рівня 35%.

«Ще два роки тому, влітку-2019, був більше 50%», – говорить глава НБУ про поточний рівень непрацюючих кредитів.

Що ж стосується питань корпоративного управління, то, за його словами, «серйозний покупець» не купуватиме організацію, якщо не буде впевнений у прозорості корпоративного управління.

«У нас є перша угода ще на початку року щодо «Укргазбанку» і входження в його капітал IFC. Зараз відбувається процес взаємодії ЄБРР з «Ощадбанком», – зазначає Кирило Шевченко.

У той же час, для продажу «Привату», уточнює керівник НБУ, необхідно розділити банк на «поганий» і «хороший», після чого з’ясувати низку моментів, пов’язаних з digital-процесами, та інші питання.

Читайте також: The Big Short: як зробити фінансову кризу зрозумілою та цікавою

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави Мінфіну Сергія Марченка, про негайну приватизацію державного «ПриватБанку» сьогодні не йдеться.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)