У НБУ розповіли, що сталося з ринком небанківських фінпослуг через війну

рабочий стол

В Україні попит на основні фінпослуги впав, багато компаній призупинили свою діяльність.

Багато учасників небанківського фінансового сектору виявилися не готовими до шоків повномасштабної війни. Про це йдеться у огляді небанківського фінсектору за I квартал 2022 року, повідомляє Banker.ua.

В умовах повномасштабної війни багато небанків були змушені призупинити або скоротити свою діяльність: у I кварталі компанії часто стикалися з операційними ризиками, а попит на основні фінансові послуги у цей період продовжував знижуватися.

Так, за даними НБУ, обсяг активів ризикових страховиків у січні-березні залишився практично незмінним, тоді як обсяг валових премій порівняно з І кварталом 2021-го впав майже на 14%. Виплати при цьому скоротилися на 22%.

Що ж до страховиків життя, то обсяг валових премій у I кварталі, порівняно з минулорічними показниками, залишився практично незмінним, страхові виплати скоротилися, а прибуток та активи – зросли. Порушників нормативів платоспроможності серед страхових компаній побільшало: з січня до березня їхня кількість збільшилася з 4 до 11.

Фінансові компанії та ломбарди за результатами І кварталу були збитковими. ФК скоротили кредитування на 45%, тоді як показник ломбардів упав на чверть.

Головний Telegram-канал банкірів

Також Нацбанк повідомляє про відсутність звітності за І квартал з боку кредитних спілок, які мають майже чверть активів ринку. Ті КС, які надали звітність, зіштовхнулися зі зниженням обсягу активів у січні–березні на 4%.

Обсяг нових кредитів у I кварталі 2022-го порівняно з аналогічним періодом минулого року впав у 1,5 раза. Депозити скоротилися на 5%, а додаткові пайові внески – на 11%.

Як повідомляє регулятор, для поступового відновлення активності учасникам ринку потрібно налагодити діяльність та канали надання фінпослуг в умовах війни. Значну увагу НБУ рекомендує приділити забезпеченню фізичної безпеки роботи відділень та клієнтів, кібербезпеці та посиленню можливості надавати послуги онлайн.

документ

Читайте також: Чув, що ПриватБанк та інші банки знову заговорили про ліміти. Що це означає?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 26 липня НБУ відкликав усі ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг у сфері страхування у страхової компанії «Аско-медсервіс».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)