Член ради НБУ розповів, що відбувається з курсом і чи варто очікувати на подальшу девальвацію

За сприятливої ​​кон’юнктури ринку владі України не слід йти на ревальвацію, оскільки економіка країни потребує стимулів, вважає Віталій Шапран.

Літо – традиційно спокійний час для української валюти, і будь-яких фундаментальних причин для девальвації гривні на сьогоднішній день немає. Про це в коментарі The Page повідомив член ради Нацбанку Віталій Шапран, передає Banker.ua.

За словами експерта, девальвація української нацвалюти, яка спостерігалася в період зміни керівництва НБУ, носила переважно психологічний характер. Зараз же в Україні простежується зворотна тенденція, яка сприятиме зміцненню платіжного балансу.

Зокрема, зазначає Віталій Шапран, йдеться про досить високий рівень цін на традиційний український експорт, продовження співпраці з МВФ, отримання допомоги від європейських партнерів і успішне розміщення євробондів.

Як зазначає член ради НБУ, девальвація до 28 гривень здатна оживити експорт і в певній мірі скоротити споживання імпорту. За його словами, стимулюючий ефект, викликаний девальвацією, був посилений зростанням курсу європейської валюти до долара.

«Це призвело до помітного подорожчання євро в гривнях і, очевидно, робить наш експорт в ЄС більш привабливим», – констатує Віталій Шапран.

На думку експерта, за сприятливої кон’юнктури ринку владі України не слід йти на ревальвацію, оскільки економіка країни потребує стимулів для відновлення і подальшого росту.

Читайте також: Топ-5 монет НБУ, на яких можна заробити

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Андрія Шевчишина з Forex Club, ймовірність того, що найближчим часом волатильність гривні збережеться, і курс рухатиметься в діапазоні 27,7-27,9 грн/$, залишається досить високою.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)