Спекуляції на валютному ринку: НБУ посилив вимоги до небанківських установ

подписание документа

З боку банків зловживань у сфері обміну валют на сьогодні практично не зафіксовано.

Щоб мінімізувати спекуляції на валютному ринку у воєнний час, НБУ посилив вимоги до небанків та операторів поштового зв’язку, які здійснюють операції з обміну валют, передає Banker.ua.

З метою зниження спекуляцій, а також у рамках боротьби з «банкоматним туризмом» НБУ з травня послабив низку обмежень щодо роботи банків у готівковому сегменті ринку.

На тлі позитивних змін, що послідували за вказаними вище заходами, у небанківському сегменті готівкового валютного ринку з’явилися негативні тенденції зі спекулятивними ознаками: небанки, які здійснюють операції з обміну валют, почали штучно завищувати курс, тим самим підтримуючи існування «банкоматного туризму».

З метою створення конкурентного середовища та мінімізації спекуляцій регулятор вжив низку заходів, пов’язаних із посиленням вимог до небанківських установ щодо торгівлі готівковою валютою.

Відповідно до розпорядження НБУ, з 29 липня небанки мають надавати інформацію про курси валют у вигляді копій розпорядження про встановлення курсів купівлі-продажу в касах установ та їхніх структурних підрозділів. Поза касами установ та філій робити це заборонено.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, Нацбанк зобов’язав установи подавати інформацію до Реєстру приміщень, у яких здійснюються валютні операції, та встановлювати у пунктах обміну камери відеоспостереження з метою забезпечення безпеки процесу.

Також, згідно з розпорядженням регулятора, для посилення податкової дисципліни інформація про використовувані небанками під час здійснення купівлі та продажу валют РРО передаватиметься до Національного банку.

Вказані вище зміни не стосуються банків, оскільки з їхнього боку на сьогоднішній день зловживань у сфері обміну валют практично не зафіксовано.

НБУ

Читайте також: Кандидатство в ЄС і банківські перспективи: що про це думають банкіри

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Верховна Рада України дозволила «ставити на паузу» діяльність кредитних спілок в умовах воєнного стану.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)