Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
На що найчастіше скаржилися споживачі фінансових послуг у ІІ кварталі: дані НБУ
З квітня до червня Національний банк опрацював 17 000 звернень громадян.
У квітні-червні споживачі фінансових послуг найчастіше зверталися до НБУ із питанням стосовно кредитних канікул під час воєнного стану, повідомляє Banker.ua.
Як повідомляє прес-служба Національного банку, у II кварталі регулятор отримав та опрацював майже 17 000 звернень споживачів фінансових послуг: 4 987 – у вигляді письмових звернень та 11 999 – у якості дзвінків, що надійшли до контакт-центру.
«У II кварталі 2022 року істотно зменшилася кількість звернень до Нацбанку порівняно з I кварталом: отримано на 44% менше письмових звернень і на 16% – усних», – наголошується в повідомленні.
Скорочення кількості звернень до НБУ пояснюють тимчасовим призупиненням діяльності низки фінустанов в умовах воєнного стану, що також вплинуло на структуру звернень до Національного банку.
Так, за даними прес-служби регулятора, найпоширенішим із квітня по червень було питання від споживачів фінансових послуг, пов’язане з кредитними канікулами під час воєнного стану. Таких запитів від клієнтів банків НБУ отримав 614, а від клієнтів небанківських фінансових установ – 584.
18% усіх письмових звернень у квітні-червні стосувалися врегулювання простроченої заборгованості, 11% – питань невиплати страхового відшкодування, ще 11% запитів були пов’язані з блокуванням та арештом рахунків та 6% – із проблемами, що стосуються грошових переказів.
909 звернень із 4886 (19% усіх письмових звернень) мали ознаки порушення прав споживачів фінансових послуг. Найчастіше, за даними НБУ, порушення прав споживачів у II кварталі фіксувалися у роботі страхових компаній (52%) та колекторських компаній (44%).
Читайте також: Легалізація діяльності українських ФОПів у країнах Європи. Практичний досвід, податкові нюанси
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що чисті активи українських банків у квітні-червні 2022-го зросли на 3.3%, наблизившись до довоєнного рівня.
Коментарі (0)