Ставки за гривневими депозитами впали до історичного мінімуму – НБУ

банковский депозит

А ось обсяг видачі нових гривневих кредитів населенню за останні чотири місяці зріс на 1,5%.

У квітні ставки за гривневими депозитами впали до історичного мінімуму, знизившись до 6,9% річних, повідомляє Banker.ua.

За даними НБУ, минулого місяця середньозважена ставка за терміновими гривневими депозитами впала на 0,9 в.п., знизившись з 7,8% до 6,9% річних. Цей рівень є рекордно низьким за всю історію незалежної України.

Раніше рекордно низький рівень ставок за вкладами у нацвалюті – 7,4% річних – було зафіксовано у липні 2021 року. Цей показник був актуальний протягом місяця, після чого пішов у зростання і до кінця року досяг 8% річних. До січня 2022 року рівень ставок за гривневими вкладами піднявся до 8,1% річних, у березні поточного року просів на 0,2 в.п., а в лютому знизився ще на 0,1 в.п.

Водночас обсяг гривневих вкладів фізосіб протягом березня зріс на 57,17 млрд гривень (+8,1%).

Що ж до ставки за валютними депозитами, то показник із липня 2021 року коливається в межах 0,6-0,7% річних.

Обсяг валютних вкладів населення у березні скоротився на 0,2% або на еквівалент 0,5 млрд грн.

Головний Telegram-канал банкірів

За даними НБУ, обсяг видачі нових гривневих кредитів бізнесу з початку 2022 року зріс на 6,6%. Так, якщо в січні показник був зафіксований на рівні 499 млрд гривень, то до кінця минулого місяця він досяг 532 млрд грн.

Гривневі позики населенню протягом чотирьох місяців цього року зросли з 221 млрд грн до 225 млрд грн – на 1,5%, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У той же час обсяг нових кредитів бізнесу з кінця лютого по 29 квітня зріс на 3,3%, у той час як населенню – скоротився на 2,7%.

гривна, доллар

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що банки, які співпрацюють із Фондом розвитку підприємництва, видали клієнтам МСБ понад 39 000 кредитів на загальну суму 106,07 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)