Страховий ринок в умовах війни: у НБУ розповіли, як підтримують компанії

подписание документа

Серйозним викликом для страхового ринку є робота з військовими ризиками.

Нацбанк запровадив низку заходів щодо пом’якшення впливу війни на ринок страхування. Про це в ході експертного обговорення, ініційованого European Business Association, розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, повідомляє Banker.ua.

За словами заступника голови Нацбанку, незважаючи на те, що війна, розв’язана російським агресором, негативно позначилася на роботі ринку страхування, компанії при цьому продовжують функціонувати.

НБУ, зі свого боку, запровадив низку заходів щодо пом’якшення впливу війни на страховиків, які змушені сьогодні працювати у безпрецедентних умовах.

Так, учасників страхового ринку не каратимуть за:

  • порушення обов’язкових фінансових нормативів,
  • порушення термінів подання звітності, документів та інформації регулятору.

Крім того, регулятор продовжив термін для приведення діяльності страховиків у відповідність до вимог нового Положення про ліцензування на період дії військового стану.

Головний Telegram-канал банкірів

Водночас, за словами Сергія Ніколайчука, серйозними викликами для страхового ринку сьогодні є:

  • валютні обмеження, запроваджені НБУ з метою підтримки стабільності гривні та ускладнюючі можливості перестрахування за кордоном;
  • робота із військовими ризиками.

Експерт зазначає, що український ринок страхування дуже залежить від консервативних міжнародних перестраховиків, які не завжди готові включати такі ризики у своє перестрахове покриття.

«Якщо майно не було застраховане через військові ризики, то шкода, заподіяна йому в результаті військових дій, не визнається страховим випадком і не підпадає під покриття дії договору страхування. У такому разі пошкоджене або втрачене майно відновлюватиметься на кошти власників», – пояснює заступник голови НБУ, додаючи, що наразі Національний банк опрацьовує різні варіанти для вирішення цієї проблеми.

НБУ

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ сподівається на швидке входження до лав BIS (Банк міжнародних розрахунків) вже у наступному раунді прийняття організацією нових членів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)