Рада схвалила створення державного «поштового банку»

Нацбанк вважає створення «поштового банку» «нелогічним, неконкурентним і ризикованим» кроком.

Верховна Рада проголосувала за те, щоб «Укрпошта» мала можливість надавати банківські послуги: прийняття законопроекту №2788-д підтримали 232 народних обранця, передає Banker.ua.

Так, 19 травня парламент схвалив створення «поштового банку» на базі АТ «Укрпошта», прийнявши за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг в галузі поштового зв’язку».

Згідно з новим законом, «Укрпошта» зможе надавати ряд фінансових послуг, серед яких:

– відкриття та ведення поштових рахунків для фізичних та юридичних осіб;

– випуск і обслуговування платіжних карт;

– залучення коштів фізосіб і юросіб;

– проведення розрахункових банківських операцій.

Законопроект передбачає введення системи поштових рахунків, а також використання терміна «поштовий рахунок». За доведення національного поштового оператора до неплатоспроможності передбачено покарання.

Варто зазначити, що Нацбанк вважає створення «поштового банку» «нелогічним, неконкурентним і ризикованим» кроком і виступає проти прийняття відповідних законопроектів.

Як зазначають в НБУ, нелогічною ця ідея є з тієї причини, що частка держави в банківському секторі повинна зменшуватися, сприяючи конкуренції, а не зростати. А розширення статусу «Укрпошти» регулятор називає «кроком до збільшення монополії держави в фінансовому секторі».

Неконкурентним створення «поштового банку» НБУ називає тому, що, отримавши відповідні дозволи, «Укрпошта» виявиться в привілейованому положенні по відношенню до тих же банків.

Ризикованим даний крок Нацбанк вважає через нерозуміння «Укрпоштою» «реальної вартості ведення банківського бізнесу».

Читайте також: Економіка впаде цієї осені? Як на цьому заробити вже зараз

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ затвердив нові вимоги до розкриття банками інформації про кредити і депозити в рекламі, але зміни набудуть чинності не 2 червня, як планувалося спочатку, а 1 вересня.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)