Суд визнав законність націоналізації «ПриватБанку»

Рішення про входження держави в капітал «ПриватБанку» було прийнято урядом 18 грудня 2016 року.

Договори купівлі-продажу «ПриватБанку», в результаті яких власником 100% акцій фінустанови стало держава, визнані законними, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення регулятора.

Київський госпсуд визнав законність договорів купівлі-продажу «ПриватБанку», відповідно до яких фінустанова перейшла у власність держави в грудні 2016 року. Позов про визнання цих договорів недійсними було подано колишнім главою правління «Привату» Олександром Дубілетом наприкінці 2019-го.

За словами Віктора Григорчука, який очолює управління претензійно-позовної роботи юрдепартаменту НБУ, постанову Київського госпсуду про визнання законності договорів купівлі-продажу «ПриватБанку» прийнято на підставі ЗУ №590-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності», і регулятор вітає «законне і обґрунтоване рішення суду».

У НБУ нагадали, що єдиним способом захисту прав колишніх або теперішніх учасників фінустанови закон називає відшкодування збитку в грошовій формі, а, згідно зі статтею 41 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізосіб», після укладення договору купівлі-продажу акцій неплатоспроможного банку держава як інвестор не може бути позбавлена ​​права власності на придбані нею акції – останні не можуть бути витребувані на користь попереднього власника.

Читайте також: Олег Нога: «Ми хочемо масштабувати бізнес за рахунок задоволеного клієнта та постійного вдосконалення процесів»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що наглядова рада «ПриватБанку» прийняла рішення про призначення на посаду голови правління фінустанови Герхарда Бьоша, який обійме посаду одразу після узгодження його кандидатури Нацбанком.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)