Суд заблокував примусовий продаж 97,77% акцій Промінвестбанку

Окружний адміністративний суд Києва рішенням від 11 лютого 2020 року частково задовольнив позов Промінвестбанку (ПІБ, Київ) до відділу примусового виконання рішень департаменту Державної виконавчої служби (ДВС) у справі №640/2905/20, заборонивши проведення аукціону з продажу 97,7726% акцій ПІБу, який повинен був відбутися в той же день. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з визначенням суду, оприлюдненим в Єдиному державному реєстрі судових рішень 17 лютого, заборона на примусовий продаж акцій поширюється до набрання чинності рішення, прийнятого за результатами судового розгляду даної адміністративної справи по суті.

“Акції ПАТ “Промінвестбанк” в загальній кількості 99,7726% належать Державній корпорації розвитку “ВЕБ.РФ”, юридичній особі, створеній за законодавством Російської Федерації, і резиденту Російської Федерації. Згідно ч. 1.1 ст. 5 Федерального закону Російської Федерації “Про державну корпорації розвитку “ВЕБ.РФ” від 17 травня 2007 року №82-ФЗ, “майно ВЕБ.РФ належить йому по праву власності”. Згідно ч. 2 ст. 5 зазначеного закону Російської Федерації “ВЕБ.РФ не відповідає за зобов’язаннями Російської Федерації. Російська Федерація не відповідає за зобов’язаннями ВЕБ.РФ”, – йдеться в матеріалах справи.

У зв’язку з зазначеними положеннями, у суду відсутні підстави вважати, що акції належать кому-небудь, крім ВЕБ.РФ, що, в свою чергу свідчить про “наявність ознак явної протиправності дій з передачі акцій банку на торги, призначені на 11 лютого 2020 року”, наголошується в ухвалі суду.

Як повідомлялося, в січні 2020 року корпорація “ВЕБ.РФ” двічі намагалася заблокувати примусовий продаж акцій ПІБу через Окружний адмінсуд Києва.

Торги з продажу акцій Промінвестбанку повинні були відбутися 11 лютого. Стартова ціна лота була знижена вдвічі в порівнянні зі стартовою ціною на першому аукціоні – до 266,049 млн грн.

Попередні два аукціони не відбулися, через відсутність покупців.

Акції українських “дочок” російських банків, включаючи ПІБ, були заарештовані в 2018 році за рішенням українського суду у зв’язку із заявою про забезпечення позову ряду пов’язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, що мали активи в Криму.

Нагадаємо, в січні Верховний Суд уточнив, що банки-банкрути не можуть бути повернуті на ринок без відповідного рішення Національного банку. Відзначається, що таке рішення суду має вирішальне значення в судових процесах між Нацбанком, Фондом гарантування і “банками-зомбі”, які раніше отримали рішення судів про те, що Нацбанк незаконно визнавав їх неплатоспроможними.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)