Не факт, що світова економіка відновиться до кінця 2021 року – Bloomberg

У Світовому банку закликають відрізняти «відскок» від «відновлення», а в ФРБ нинішню траєкторію руху економіки порівнюють зі спуском на ліфті перед підйомом по сходах.

Незважаючи на те, що економічні показники багатьох країн поступово поліпшуються, надії експертів на V-подібне відновлення стають все більш примарними. Про це пише Banker.ua, посилаючись на матеріали Інтерфакс-Україна.

Світ бореться з наслідками серйозної економічної кризи, подібної якій не спостерігалося з часів Великої депресії, і розраховувати на швидке відновлення світової економіки не доводиться, вважають аналітики.

У поточному році повне відновлення економіки, яка постраждала від наслідків пандемії COVID-19, виключено. Щодо 2021 року, навіть з урахуванням масштабних стимулюючих заходів, прийнятих урядами, у експертів також є деякі сумніви.

За словами головного економіста Світового банку, потрібно відрізняти «відскок» від «відновлення» економіки: справжнє відновлення передбачає поточний рівень добробуту, аналогічний тому, що був до кризи, чого на сьогоднішній день не спостерігається.

Керівник Федерального резервного банку, в свою чергу, порівнює нинішню траєкторію руху економіки зі спуском на ліфті перед підйомом по сходах.

Згідно з прогнозом МВФ, до кінця 2020 року рівень доходів на душу населення знизиться в 170 країнах світу, а економісти HSBC Holdings Plc очікують, що світовий ВВП до кінця 2021 року буде нижче, ніж наприкінці 2019 року.

При цьому аналітики Світового банку прогнозують зниження ВВП країн, що розвиваються, в 2020 році на 2,5%, що є найгіршим показником з 1960 року. Це, в свою чергу, означає, що найближчим часом країни, що розвиваються, не будуть двигуном світового економічного зростання.

Не вселяють оптимізм і повідомлення Міжнародної організації праці, згідно з якими наслідки кризи будуть відчутні і в другій половині 2020 року. У той же час, рекордний рівень заборгованості обмежує можливості державної підтримки.

Що ж стосується банківського сектора, то Центробанки масово знижують відсоткові ставки і впроваджують різні програми викупу активів.

Так чи інакше, але перспективи відновлення світової економіки в найближчі роки залежатимуть від ситуації з поширенням COVID-19 і від розробки вакцини, резюмують аналітики.

Читайте також: Євробонди, хеджування та форвардні контракти: як Vodafone Україна працює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави департаменту статистики та звітності НБУ Юрія Половнева, у другому півріччі 2020 року економіка України повинна перейти до зростання.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)