Світова економіка «відійде» від коронакризи через 5 років – Світовий банк

Миру варто готуватися до посилення нерівності і зростання рівня бідності, вважають у Світовому банку.

Перш ніж світова економіка відновиться від кризи, спровокованої пандемією COVID-19, пройде приблизно п’ять років. Такий прогноз під час виступу на форумі «Тенденції-2021» озвучила головний економіст СБ Кармен Рейнхарт, передає Banker.ua.

Стратеги Світового банку зазначають, що всі держави будуть виходити з коронакризи по-різному, в зв’язку з чим в одних країнах рецесія триватиме довше, ніж в інших. Особливо від поточної кризи постраждають бідні країни, вважають експерти. Також, на їхню думку, світу варто готуватися до посилення нерівності.

За словами Кармен Рейнхарт, вже найближчим часом, на тлі скасування карантинних заходів, може статися «швидкий відскок». Проте, повне відновлення економік «займе до п’яти років».

Головний економіст Світового банку також прогнозує посткризове зростання рівня бідності, якого не спостерігалося вже 20 років.

Зазначимо, що, згідно з червневим прогнозом СБ, спад світової економіки в 2020 році досягне 5,2%. Нинішнє падіння стане рекордним з часів Другої світової війни.

Читайте також: Найдорожчі в Європі: огляд відсоткових ставок за кредитами у вересні 2020 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що скорочення реального ВВП країн G20 в II кварталі поточного року в порівнянні з січнем-березнем досягло 6,9%. Нинішнє падіння набагато перевищує показник I кварталу 2009 року, коли економіка країн «двадцятки» на піку фінансової кризи впала на 1,6%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)