«Східні новини» підняли ціни на нафту: дані торгів

Заяви Іраку і коментарі Saudi Aramco – другої за капіталізацією в світі після Apple – стали свого роду драйвером для цін на нафту.

У понеділок ціни на нафту еталонних марок підвищуються на тлі обіцянки іракської сторони «перевиконати план» щодо зниження видобутку шляхом скорочення обсягів на 1,25 млн б/д – що на 400 000 барелів перевищує квоту в рамках угоди ОПЕК +, передає Banker.ua.

Так, згідно з даними торгів, вранці 10 серпня жовтневі ф’ючерси на Brent подорожчали до $44,87 за барель, додавши 1,06%, в той час як ціна вересневих ф’ючерсів на WTI піднялася до $41,8 (+1,41%).

Не пройшов повз увагу учасників ринку і фінансовий звіт Saudi Aramco, згідно з яким скорочення чистого прибутку компанії (через падіння попиту і низькі ціни на сировину) з січня по червень склало 51%.

При цьому глава Saudi Aramco Амін Нассер додав, що, завдяки унікальному масштабу компанії, низьким виробничим витратам і гнучкій робочій силі підприємству, незважаючи на кризу, вдалося отримати «солідний прибуток».

У Saudi Aramco також заявляють, що сьогодні, на тлі ослаблення обмежень і поступового відродження економіки, спостерігається часткове відновлення ринку енергоносіїв.

За словами Майкла МакКарті з CMC Markets, коментарі Aramco, яка є другою за капіталізацією в світі після Apple, виступають в якості драйвера для цін на нафту.

Читайте також: Лізинг в Україні: чому він досі не став популярним

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що кількість нафтогазових бурових установок в усьому світі за підсумками липня скоротилася на 43 одиниці, до 1030 штук. У США минулого місяця зупинили 19 бурів (залишилося 255 штук), в Європі стало менше на 5 установок (залишилося 105 одиниць), на Близькому Сході їхня кількість зменшилася на 28 (до 315 установок), в регіоні АТР і в Африці в липні відключили по 4 бури. При цьому в Латинській Америці кількість установок зросла на 3 шт. (до 74), а в Канаді – на 14 (до 32 одиниць).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)