У 2024 році відновлення економіки України триватиме – НБУ

Зростання реального ВВП триватиме впродовж цього року.

У 2023 році реальний ВВП зріс на 5,3%. Економіка продовжить зростати й у 2024 році, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що відновлення економіки підтримуватимуть збереження м’якої фіскальної політики завдяки значній міжнародній допомозі, поліпшення ділових очікувань та зростання доходів домогосподарств, заходи НБУ та уряду з підтримання макрофінансової стабільності.

Однак зберігаються й ризики, пов’язані насамперед з війною. Так, обмежити економічне зростання можуть, зокрема, довше, ніж припускається, збереження безпекових ризиків та вища інтенсивність військових дій, подальші руйнування енергетичної інфраструктури та посилення міграційних тенденцій.

Відчутний вплив може мати також зменшення врожайності основних сільськогосподарських культур, якщо погодні умови повернуться до середніх кліматичних норм.

Ці та інші чинники враховуватимуться в оновленому макроекономічному прогнозі НБУ, який буде оприлюднено під час пресбрифінгу з питань монетарної політики 25 квітня.

Читайте також: Зарплата, податки для ФОПів, штрафи для бізнесу: на які зміни чекати українцям у квітні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у 2024 році відновлення економіки України триватиме.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)