У МВФ виникли питання до України: співпраця під загрозою

МВФ називає інституційну незалежність НАБУ і його голови найважливішими елементами попередніх програм співробітництва з Україною.

Якщо в законодавство про НАБУ будуть внесені зміни стосовно незалежності Бюро, Міжнародний валютний фонд може переглянути затверджені раніше умови співпраці з Україною. Лист з таким змістом було направлено до Офісу президента главою місії МВФ в Україні Роном ван Роденом, передає Banker.ua з посиланням на ЕП.

Як стало відомо, Міжнародний валютний фонд попереджає Україну про можливий перегляд програми співпраці в разі, якщо законодавство про НАБУ буде змінене в бік звуження незалежності Бюро.

Будь-які такі зміни на законодавчому рівні, як зазначає Рон ван Роден, будуть сприйняті Фондом як відмова від антикорупційних зобов’язань, які були затверджені раніше. Звідси випливає, що будь-яка нова програма співпраці МВФ з Україною вимагатиме «коригування».

Що ж спонукало Рона ван Родена направити до Офісу президента подібний лист?

На думку представника Фонду, незалежність НАБУ ставиться під сумнів через зареєстровані в лютому-березні законопроекти, які містять зміни, що можуть розширити підстави для звільнення чинного глави Бюро. А інституційна незалежність НАБУ і його голови, нагадує ван Роден, є критичними складовими ефективності Бюро і найважливішими елементами попередніх програм співробітництва.

І хоча жоден з законів не був ініційований президентом Володимиром Зеленським, МВФ настійно радить Банковій вплинути на цей процес.

Читайте також: Олександр Матюшенко (банк «Південний»): «Віддалене обслуговування корпоративних клієнтів для банку вже стало звичною справою»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, в 2020 році Україна розраховує на отримання двох траншів кредиту від МВФ, кожен з яких – по $ 1,75 млрд. Також ведеться обговорення подальшого збільшення цієї суми.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)