У січні споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 3,2%

У січні 2020 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 3,2% (з 4,1% в грудні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,2%. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку України.

Уповільнення інфляції в січні відповідало траєкторії прогнозу НБУ, опублікованому в Інфляційному звіті за січень 2020 року.

Інфляція на початку 2020 року очікувано вийшла за нижню межу цільового діапазону 5% ± 1 п.п. Уповільнення інфляції обумовлено, перш за все, подальшим впливом торішнього зміцнення гривні на споживчі ціни. Додатково цей ефект посилювався зниженням світових цін на енергоносії і збільшенням пропозиції сирих продуктів харчування. Ці фактори переважили вплив високих темпів зростання споживчого попиту і заробітних плат.

Базова інфляція сповільнилася до 3,3% г / г (проти 3,9% г / г у грудні). Зміцнення гривні продовжувало відображатися на вартості імпортованих товарів та товарів з високою часткою імпорту в собівартості. Крім цього, ослаблення фундаментального інфляційного тиску сприяло поліпшення інфляційних очікувань всіх груп респондентів.

Під впливом курсового чинника поглибилося падіння цін на непродовольчі товари (до 3,0% г / г). Нижчі за торішні були ціни на одяг і взуття, автомобілі, побутову техніку та електроніку. Окремі товари цих категорій подешевшали на 5-12%. Незначним було зростання цін на меблі, посуд, квіти, побутову хімію і фармацевтичну продукцію.

Споживча інфляція, за прогнозом НБУ, буде знаходитися нижче цільового діапазону 5% ± 1 п.п. протягом наступних місяців, все ще відображаючи ефект торішнього зміцнення гривні, зниження світових цін на енергоресурси і ослаблення тиску з боку пропозиції окремих продуктів харчування. Однак під кінець року вона повернеться в межі цільового діапазону в результаті високого внутрішнього попиту і подальшого пом’якшення монетарної політики НБУ.

Нагадаємо, Нацбанк України наприкінці січня поліпшив прогноз інфляції на 2020 рік із 5% до 4,8%. “Починаючи з січня і протягом більшої частини року вона буде нижче цільового діапазону 5%±1 п. п. Однак вона прискориться в четвертому кварталі”, – зазначив НБУ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)