Падіння цін сповільнилося: з’явилися дані про виконання угоди ОПЕК+ в червні

Виконання угоди ОПЕК+ в червні склало 93% без урахування додаткових скорочень.

Падіння цін на нафту вдень 14 липня дещо сповільнилося: учасники ринку очікують на заяви членів ОПЕК+ за підсумками сьогоднішнього і завтрашнього засідань Об’єднання, передає Banker.ua, посилаючись на матеріали Інтерфакс.

Так, під час торгів у вівторок вдень вересневі ф’ючерси на Brent просіли ще на $0,26 (-0,61%), зафіксувавшись на позначці $42,46 за барель.

Вартість серпневих ф’ючерсів на WTI опустилася на $0,34 (-0,85%): за барель нафти цієї марки дають $39,76.

Варто зазначити, що, згідно з червневим звітом, дані якого вже з’явилися в ЗМІ, учасники ОПЕК минулого місяця скоротили видобуток «чорного золота» до 22,27 млн ​​б/д – а це на 1,893 млн ​​б/д менше, ніж в травні. Венесуела, яка в угоді не фігурує, скоротила видобуток ще на 200 тисяч барелів на добу – до 356 тисяч ​​б/д.

Учасники ОПЕК+ скоротили видобуток до 19,9 млн ​​б/д (на 1,7 млн ​​​​б/д менше, ніж в травні). Щодо референтного рівня по угоді, в якості якого вказується видобуток в жовтні 2018 року, скорочення досягло 6,8 млн ​​б/д, а виконання склало 112%.

Якщо ж виключити добровільні скорочення видобутку нафти в червні Саудівською Аравією (1 млн ​​б/д), Кувейтом (80 тис. ​​б/д) і ОАЕ (100 тис. ​​б/д), то зниження в межах угоди досягло 5,6 млн ​​б/д, а виконання склало 93%.

При цьому вказується, що виконання угоди Іраком в червні досягло 88% (в травні – 46%), а той час як показник Нігерії покращився з 57% до 78%.

У той же час, накопичені невиконані зобов’язання Іраку за червень-травень наближаються до 700 тисяч барелів в добу, а Нігерії – до 270 тисяч ​​б/д. Показник Габону становить 110 тисяч ​​б/д, Анголи – 140 тисяч ​​б/д, а Конго – 80 тисяч ​​б/д. В сумі накопичені невиконані зобов’язання п’яти країн становлять близько 1,3 млн ​​б/д.

Читайте також: Євробонди, хеджування та форвардні контракти: як Vodafone Україна працює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що виробники нафти з США оцінюють перспективи ринку доволі песимістично. На думку глави Parsley Energy (Техас) Метта Галлахера, пік видобутку «чорного золота», досягнутий декількома місяцями раніше, залишився позаду. Нафтовик навіть сумнівається, що знову побачить результат 13 млн б/д протягом свого життя.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)