Банкір: Українці досі переводять у готівку близько 45% коштів, що знаходяться на платіжних картах

Безготівкові операції з використанням безконтактних і токенізованих карт складають майже половину від загальної кількості і суми операцій у торговельних мережах, зазначають в Банку Кредит Дніпро.

Подальша динаміка розвитку безготівкових і безконтактних розрахунків в Україні залежатиме від стабільності і прозорості економіки, а також від рівня фінансової грамотності населення. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповіла керівник напрямку карткових продуктів Банку Кредит Дніпро Дарина Прилуцька.

За словами співрозмовниці видання, клієнти українських банків все частіше користуються безконтактними і токенізованими картками – це зручно і, до того ж, більш безпечно в умовах пандемії.

«За даними НБУ за січень-березень 2020 року загальна кількість активних платіжних карт збільшилася на 0,8% до 36,6 млн штук, при цьому кількість безконтактних карток збільшилася на 16% до 8,9 млн штук, токенізованих – на 11% до 2,5 млн штук. Таким чином, на сьогоднішній день вже більше 30% від загальної кількості активних платіжних карт дозволяють оплачувати покупки безконтактно або взагалі без використання пластику», – пояснює експерт.

Таким чином, додає Дарина Прилуцька, безготівкові операції з використанням безконтактних і токенізованих карт складають майже половину від загальної кількості і суми операцій у торговельних мережах.

«90% торгових POS-терміналів в Україні забезпечують можливість безконтактної оплати», – говорить керівник напрямку карткових продуктів Банку Кредит Дніпро.

Що ж стосується повної відмови від платіжних карт і готівки в майбутньому, то, за словами співрозмовниці Banker.ua, це навряд чи станеться в короткостроковій перспективі.

«В Україні зона розрахунків готівкою все ще дуже значна – близько 45% коштів, що знаходяться на платіжних картах, українці переводять у готівку. З іншого боку, загальний тренд і в світі, і в Україні продовжує рух в бік cashless-економіки і онлайн-торгівлі. Так, за даними НБУ, за I квартал 50% безготівкових транзакцій в кількісному і більше 70% в грошовому вираженні банківські клієнти здійснили онлайн: оплачували товари та послуги; здійснювали карткові Р2Р перекази», – зазначає експерт, додаючи, що подальша динаміка розвитку безготівкових і безконтактних розрахунків залежатиме від стабільності і прозорості економіки, а також від рівня фінансової грамотності населення.

Читайте також: Часто чую про послугу факторингу. Це реально допоможе бізнесу після карантину?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови правління Ощадбанку Антона Тютюна, повністю відмовитися від готівки в найближчому майбутньому Україна не зможе, оскільки частина громадян взагалі не залучена до фінансової системи.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)