Українські банки позбулися солідної частки NPL: підсумки 2020 року

В НБУ сподіваються, що за два роки банки остаточно «розпрощаються» з непрацюючими кредитами.

Українські банки продовжують позбуватися NPL: протягом минулого року частка непрацюючих кредитів у фінустановах знизилася до 41%, передає Banker.ua.

За даними регулятора, частка NPL в українських банках минулого року знизилася на 7.4. в.п. Так, якщо на початку 2020-го показник становив 48,4%, то станом на 1 січня 2021-го він опустився до 41%.

Зниження частки непрацюючих кредитів в портфелях держбанків, як зазначають в НБУ, стало можливим завдяки списанню фінустановами 30,6 млрд в нацвалюті і 3,1 млрд в доларовому еквіваленті в інвалюті зарезервованої заборгованості. Так, банки держсектору за рік скоротили частку NPL з 63,5% до 57,4%.

Що ж стосується фінустанов з іноземним капіталом, то частка непрацюючих кредитів в їхніх портфелях в 2020 році скоротилася з 16% до 12,3%.

Банки з українським капіталом протягом минулого року знизили частку NPL до 14,6% (на початку 2020-го показник становив 18,6%).

За словами голови НБУ Кирила Шевченка, сьогодні рівень резервування NPL становить 98%, тому непрацюючі кредити не тиснуть на капітал банків і їхню прибутковість. Проте, з метою підвищення інвестиційної привабливості фінустанов питання з NPL має бути вирішеним.

«У найближчі два роки ми очікуємо, що банки остаточно позбудуться непрацюючих кредитів», – прогнозує глава Нацбанку.

Читайте також: Автокредитування буде стрімко розвиватися: опитування банкірів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що регулятор прийняв рішення про збільшення річного е-ліміту на здійснення фізособами закордонних інвестицій і розміщення коштів на іноземних рахунках.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)