Українські банки хочуть видавати кредити, але не можуть: експерт назвав причину

Нормативи НБУ не дозволяють банкам нормально кредитувати бізнес, вважає Олександр Охріменко.

Криза суттєво не вплинула на роботу банківської системи України: складнощі з проблемними кредитами у банків були і раніше. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

За словами співрозмовника видання, до коронакризи частка NPL в українських банках становила близько 50% від усіх виданих кредитів, в той час як зараз показник досяг 55%.

«Це суттєво не вплине на роботу банків», – зазначає експерт.

Олександр Охріменко вважає, що нормативи НБУ сьогодні не дозволяють банкам нормально кредитувати бізнес.

«Кредитування бізнесу не працює взагалі. Іпотечне кредитування недоступне для більшості українців. Все, що можуть робити банки, це видавати кредити без застави для фізосіб, які завжди дуже дорогі, тому, що ризик неповернення кредитів великий», – зазначає аналітик.

Також, за словами співрозмовника Banker.ua, в Україні не працює облікова ставка НБУ.

«Її (облікову ставку – прим.ред.) можна знижувати до нуля, але кредити дешевими не будуть. Зараз нормативні вимоги НБУ до українських позичальників абсурдні. Від банків вимагають, щоб вони оцінювали і контролювали українські компанії, як це прийнято в ЄС, при цьому ніхто не звертає увагу, що у нас 50% економіки працює в тіні, і тому у нас неможливо кредитувати бізнес, як в ЄС», – додає експерт.

У той же час, додає Олександр Охрименко, позитивним моментом на сьогоднішній день є те, що в зв’язку з карантином українці стали більше користуватися безготівковими розрахунками.

«Це частково зменшує обіг готівки і дає можливість банкам здешевлювати вартість грошей», – зазначає аналітик.

Читайте також: Ставки за депозитами зовсім низькі. Кажуть, можна відкрити накопичувальний рахунок. Чим він відрізняється від вкладу?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом Олександра Охріменка, падіння ВВП України за підсумками 2020 року становитиме 10%, а інфляція залишатиметься на рівні ± 3%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)