Україна створить Банк реконструкції разом із BlackRock та JP Morgan

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма вважає, що банк може бути готовий до запуску через п’ять-шість місяців.

Банк реконструкції України, до створення якого Київ залучив найбільші інвесткомпанії світу BlackRock та JPMorgan Chase, може бути готовим до запуску протягом року. Капітал банку становитиме близько $1 млрд, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Reuters.

Головний Telegram-канал банкірів

Віцеголова BlackRock Філіп Гільдебранд повідомив, що компанія допомагала Україні в переговорах щодо пошуку грошей у банків розвитку чи основних країн-донорів для зниження ризиків для приватних інвестицій.

“Ми хочемо бути готовими до розгортання принаймні з м’якими зобов’язаннями з боку країн-донорів”, – сказав Гільдебранд.

За його словами, для мобілізації активів BlackRock, що складаються з пенсійних фондів, необхідно буде знизити ризик до рівня Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

“Ці гроші не можна інвестувати у підприємства з дуже високим ризиком”, – пояснив Гільдебранд.

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма вважає, що банк може бути готовий до запуску через п’ять-шість місяців.

“У нас є щонайменше $500 млн виділеного капіталу – я думаю, це буде близько $1 млрд зобов’язань”, – заявив Шурма.

З приблизно 280 проєктів, які подали заявки на участь у фонді, BlackRock та JPMorgan визнали від 25 до 30 такими, які можна серйозно розглянути, додав він.

Спеціальний представник США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер, яка була присутня на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Давосі, заявила, що все ще залишається багато питань “про те, що можливо сьогодні, а що безперечно можливо в майбутньому, коли настане післявоєнний період”.

Пріцкер особливо відзначила фонд, що створюється JPMorgan і BlackRock. За її словами, вони вказали, що мають “ранній інтерес з боку деяких далекоглядних інвесторів, які, можливо, готові піти на більший ризик, ніж, скажімо, пенсійний фонд”.

Читайте також: Cучасні виклики та перспективи будівництва в західних районах України: розгляд проблем і можливостей

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Viber відкриває офіс у Києві та планує запустити сервіс цифрового гаманця.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)