Україна планує відмовитися від кредитів МВФ: названо терміни

Перший транш кредиту МВФ у рамках програми фінансування stand-by очікується протягом найближчих 2-3 тижнів.

У планах України – через 3-4 роки виплатити МВФ все належні борги і припинити брати нові кредити. Про це повідомив глава парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає Banker.ua з посиланням на УНІАН.

За словами голови профільного Комітету, в середньостроковій перспективі – через 3-4 роки – Україна може відмовитися від необхідності підписання нових програм з МВФ. Припинення кредитування з виплатою Фонду всіх належних боргів в цей термін Гетманцев називає «цілком реальним». За його словами, потрібно замінювати дорогі кредити на більш дешеві, а короткі – на довгі. Також, зазначає глава Комітету, Україні необхідно працювати над максимальним зменшенням обсягу боргу і нарощувати гривневу частину в структурі держборгу.

Що ж стосується нинішнього етапу співпраці України з Фондом, то, додає Данило Гетманцев, сьогодні є попередня домовленість щодо реалізації нинішньої 18-місячної програми stand-by. І перший транш кредиту в рамках цієї програми очікується протягом найближчих 2-3 тижнів.

Крім МВФ, додає глава Комітету, Україна веде переговори про надання коштів зі Світовим банком і Єврокомісією.

«Ми не вважаємо отримання коштів від міжнародних партнерів будь-якою перемогою з нашого боку», – зазначає Данило Гетманцев, додаючи, що подібні домовленості є «вимушеним заходом, спровокованим кризою і необхідним, щоб вийти з неї з найменшими втратами».

Читайте також: Андрій Кривошапко (СЕО «ПОСТ ФІНАНС»): «Для нас важливо, щоб банк був високотехнологічним і йшов в ногу з часом»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що нова програма співпраці України з МВФ повинна бути затверджена Радою директорів Фонду в кінці травня – початку червня, а перший транш у розмірі $1,9 млрд може надійти на рахунки НБУ за пару днів після підписання документа. Але для отримання наступних траншів Україні потрібно буде виконати кілька умов, так званих «структурних маяків».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)