Укрексімбанк потребує докапіталізації на 6 млрд грн

У системі Prozorro.Продажі 1 лютого відбудеться аукціон з продажу активів Промінвестбанку

Державний Укрексімбанк, який за підсумками 11 місяців минулого року став найзбитковішим банком, отримавши 7,7 млрд грн збитків, оцінює потребу у докапіталізації за рахунок держави щонайменше у 5-6 млрд грн, передає Banker з посиланням на НВ Бізнес.

Головний Telegram-канал банкірів

«Оцінка потреб у капіталі буде завершена за підсумками стрес-тестування НБУ, що заплановано на І квартал 2023 року. Маємо також включити резерви за підсумками 2022 року, 50% виплату дивідендів акціонеру, якщо буде прийнято відповідне рішення», – уточнив керівник Укрексімбанку.

Коментуючи збиток держбанку за 11 місяців 2022 року на рівні 7,68 млрд грн, Єрмаков зауважив, що він обумовлений формуванням додаткових резервів через війну.

«Ми першими у банківській системі сформували адекватні резерви під кредитні ризики, спричинені війною. Ми розуміли, що справедлива оцінка ризиків дорівнює порушення нормативів капіталу. Але є пряма норма банківського законодавства – ти маєш справедливо оцінювати ризики. Це перевіряє і підтверджує зовнішній аудит. З огляду на ризики, ми зарезервувати більше 11 млрд грн. Звідси і збиток», – розповів Єрмаков.

Водночас він запевнив, що операційно банк прибутковіший, ніж до повномасштабного вторгнення.

«Чистий процентний дохід складає 3,5 млрд грн за 11 місяців. Непроцентний дохід, безризикова абсолютна комісія – ще 2,5 млрд грн. Таким чином, маємо 6 млрд грн чистого операційного прибутку за 11 місяців – більше, ніж за весь попередній рік», – сказав голова банку.

доллар

Читайте також: Податкові нововведення: історія легалізації та перспективи для IT-галузі в Україні

Єрмаков додав, що портфель непрацюючих кредитів банку (NPL) перевищує 100 млрд грн, уточнивши, що «в ньому багато відомих кейсів».

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Raiffeisen Bank визнав надання пільг російським військовим.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)