Скільки даватимуть за унцію золота в другому півріччі 2021-го: прогноз

За даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 580.4637 гривень, грам срібла оцінюється в 22.7778 гривень.

Золото дорожчає в переддень публікації свіжої статистики щодо інфляції в США: вартість «жовтого металу» перевищила позначку $1808, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вдень у вівторок (станом на 12:30) серпневий ф’ючерс на золото подорожчав до $1808,05 (+0,12%), тоді як вартість вересневого ф’ючерсу на срібло зросла до $26,262 за унцію (+0,09%).

Золото дорожчає в переддень публікації свіжої статистики щодо інфляції в США: сьогодні учасники ринку зможуть отримати дані, що вказують на продовження або припинення зростання інфляційного тиску.

Експерти повідомляють про відновлення попиту на актив на тлі побоювань інвесторів, викликаних спалахами нового штаму коронавірусу і відмовою урядів ряду країн від швидкого відкриття економік.

На думку аналітиків State Street Global Advisors, у другому півріччі 2021-го вартість «жовтого металу» зросте з $1800 до $1950 на тлі негативних реальних процентних ставок у США, зростання інфляції і ослаблення американської валюти.

За даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 580.4637 гривень, грам срібла оцінюється в 22.7778 гривень, вартість платини зафіксувалася на позначці 970.8592 грн/грам, а паладію – 2 463.8282 грн/грам.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що з 30 червня вкластися в дорогоцінні метали в Україні стало набагато простіше: продавати і купувати золоті та срібні злитки тепер дозволено за гривневу безготівку. Раніше на міжбанку фізичні особи могли здійснювати операції з купівлі-продажу дорогоцінних металів без їхньої фізичної поставки та з подальшим зняттям металів з поточного рахунку, нагадує Фокус.

На думку Олександра Должанського з «Кредобанку», дана ініціатива дозволить наростити обсяги продажу металів, до того ж, завдяки ідентифікації банком, клієнтам не потрібно буде надавати документи про джерело походження готівкових коштів.

Олексій Карчажкін з «Юнекс Банку», в свою чергу, глобального впливу даного нововведення на ринок не прогнозує. За його словами, попит на фізичне золото в Україні є, але торгівля дорогоцінними металами в країні, як і купівля/продаж монет, залишається досить ексклюзивною послугою.

Читайте також: Прибуток банків України знизився. Чи чекати на кризу?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку аналітика Пітера Грандіча, в довгостроковій перспективі «жовтий метал» може подорожчати до $3000-4000 за унцію.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)