В українських банках відзначили зростання попиту на кредитні продукти

Зниження процентних ставок в IV кварталі 2019 року сприяло зростанню попиту на кредити населення і бізнесу. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на звіт “Опитування про умови банківського кредитування”, наданий Нацбанком України.

У жовтні – грудні банки констатували зростання попиту бізнесу на кредити. Переважно це кредити МСП, короткострокові позики, гривневі кредити. Два квартали поспіль банки стверджують, що ключовою причиною зростання попиту на кредити є зниження процентних ставок. Крім того, як і в попередніх кварталах, зацікавленість бізнесу в залученні кредитних коштів обумовлена ​​потребами в оборотному капіталі і засобах для інвестицій.

У той же час в минулому кварталі банки пом’якшували стандарти кредитування для малого та середнього бізнесу, а також для гривневих кредитів бізнесу на тлі позитивних економічних очікувань, конкурентного тиску з боку інших банків і наявності великого обсягу ліквідності. Банки також збільшили рівень схвалення кредитних заявок МСП через зниження процентних ставок і зміну терміновості кредитів.

У той же час конкуренція за якісних позичальників між фінансовими установами сприяла пом’якшенню стандартів кредитування фізичних і юридичних осіб.

Як зазначено в звіті, кредитні менеджери банків прогнозують збереження цієї тенденції в I кварталі 2020 року.

Для ринку іпотечного кредитування переважна більшість опитаних банків не очікують змін в попиті з боку населення, хоча великі банки окремо відзначили, що розвиток ринку нерухомості і споживча впевненість можуть незначно його збільшити.

У той же час конкуренція за якісних позичальників між фінансовими установами сприяла пом’якшенню стандартів кредитування фізичних і юридичних осіб.

До кінця березня банки прогнозують зниження кредитного та операційного ризику, і не очікують змін процентного, валютного ризику і ризику ліквідності.

Наступне опитування про умови банківського кредитування про очікування на II квартал 2020 р буде опублікований в квітні 2020 року.

Нагадаємо, вже з 1 лютого 2020 року для українців на відкриття власної справи повинна бути запущена програма доступного кредитування 5-7-9%, до якої будуть залучені також державні банки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)