Коли найбільш вигідно купувати валюту і що робити з пошкодженими доларами та євро: поради

Останнім часом касири все частіше відмовляють українцям в обміні валют: таке трапляється під час спроби продати вкрай зношені й рвані банкноти, купюри з плямами фарби і такі, що мають кілька пошкоджень одразу.

З 30 червня купити і продати іноземну валюту в Україні можна не тільки за готівку, а й через термінал в касі. При цьому обмін доларів і євро найкраще здійснювати на початку місяця з 10:00 до 17:00, уникаючи центральних обмінників, передає Banker.ua з посиланням на матеріали 24tv.ua.

Купити валюту сьогодні можна як в банку й обміннику, так і онлайн; не тільки за готівку, але й через термінал в касі. При цьому ліміт обміну валют, як і раніше, становить €200 000 на рік.

Для найбільш вигідної купівлі та продажу валют українцям рекомендують уникати центральних обмінників, пунктів у великих ТЦ і на вокзалах, адже курс в таких місцях часто буває невигідним.

Плюс купувати долари та євро краще на початку місяця (в середині і наприкінці здійснюються виплати бюджетникам) і, бажано, в бізнес-час – з 10:00 до 17:00 (в інші години та у вихідні дні обмінники і банки перестраховуються від дефіциту валюти, встановлюючи менш вигідний курс).

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що останнім часом касири все частіше відмовляють українцям в обміні валют: таке трапляється під час спроб обміняти значно зношені та рвані банкноти, купюри з плямами фарби і такі, що мають кілька пошкоджень одразу.

Продати такі банкноти, зазначається в публікації, можна в центральному відділенні «Укрексімбанку» і «Ощаду». Як правило, банки беруть пошкоджені купюри на інкасо під 5 – 50%, а процедура обміну займає певний час.

У той же час, пошкоджені гривні можна обмінювати в банках без будь-яких обмежень: йдеться про банкноти з потертостями і купюри з відірваними краями, забрудненнями, відбитками штампів, надривами та надрізами. Як виняток регулятор вказує лише сильні пошкодження, такі як склеювання двох купюр або зменшення банкноти до 55% і нижче свого розміру.

Читайте також: Дрібні витрати: ТОП-5 банківських карток для дітей

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з The Big Mac Index, в порівнянні з поточним курсом, гривня недооцінена на 57,7%, і її курс сьогодні повинен дорівнювати 11,5 грн/$ – вартість Біг-Мак в Україні становить 65 UAH, тоді як в США – $5,64.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)