Сьогодні валютний ринок України більш стійкий до шоків, ніж у попередні кризи – НБУ

рабочий стол

У Нацбанку обіцяють дотримуватись політики гнучкого курсоутворення й надалі.

Валютний ринок України сьогодні більш стійкий до шоків, ніж під час попередніх криз, повідомляє Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби регулятора у Facebook.

Як наголошується в офіційному повідомленні НБУ, зараз валютний ринок країни демонструє значно більшу стійкість до шоків, аніж в умовах попередніх криз. Крім того, додає регулятор, набагато більшою стабільністю сьогодні характеризується українська банківська система.

Так, у Нацбанку порівнюють нинішню ситуацію на валютному ринку зі ситуацією, що панувала в березні 2020 року в момент запровадження карантинних обмежень у зв’язку з початком пандемії COVID-19.

Як відмінності поточної ситуації від тієї, що спостерігалася майже два роки тому, регулятор вказує наступні:

  • по-перше, з початку поточного року Національний Банк продав із резервів $1068 млн з метою усунення надмірних курсових коливань. За три тижні березня 2020 року було продано вдвічі більше – $2,2 млрд;
  • по-друге, загальна сума купівлі валюти населенням у березні 2020-го становила $224 млн, тоді як у поточному місяці показник становив $165 млн;
  • по-третє, у березні 2020 року девальвація гривні (за неповний місяць) становила 14%. Курс національної валюти з початку січня 2022-го впав лише на 5,1%.

Як зазначають у НБУ, поточна стійкість валютного ринку країни досягається навіть завдяки проведенню регулятором послідовної політики. У Нацбанку обіцяють дотримуватись політики гнучкого курсоутворення й надалі.

Головний Telegram-канал банкірів

Також регулятор оголосив про готовність задіяти за необхідності комплекс монетарних інструментів, які дозволять стабілізувати ситуацію на валютному ринку та забезпечити мінімізацію психологічного фактора ослаблення національної валюти.

рабочий стол

Читайте також: Хто кого купив: огляд головних банківських угод 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з результатами Опитування про банківське фондування, проведеного НБУ, за останній рік українські банки помітно наростили обсяги капіталу і очікують на продовження цієї тенденції в наступні 12 місяців.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)