Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Верховна Рада прийняла законопроект про унормування сфери мікрокредитування
Верховна Рада прийняла за основу проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення переліку кредитних договорів, на які поширюється дія закону “Про споживче кредитування”. Законопроектом пропонується виключити з переліку договорів, на які не поширюється дія закону “Про споживче кредитування” кредитні договори терміном до одного місяця, загальний розмір кредиту по яких не перевищує однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на день укладення кредитного договору. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Укрінформ.
За прийняття відповідного законопроекту №1109 у першому читанні проголосували 369 народних депутатів.
Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроект спрямований на унормування сфери мікрокредитування і підвищення якості системи кредитних історій фізичних осіб.
Як пояснила перед голосуванням народний депутат Ніна Южаніна, мова йде про кредити на суму до 4 723 грн. “Ці кредити у нас випали з контролю за основним законом”, – зазначила депутат.
Южаніна уточнила, що після прийняття закону дані по таких кредитах також будуть вноситися до єдиного реєстру кредитних історій, а максимальна виплата за таким кредитом обмежена подвійним розміром мінімальної зарплати (9 446 грн).
Зокрема, законопроектом пропонується виключити з переліку договорів, на які не поширюється дія закону “Про споживче кредитування” кредитні договори терміном до одного місяця, загальний розмір кредиту по яких не перевищує однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на день укладення кредитного договору.
При цьому на такі кредити не буде поширюватися вимога про необхідність надання споживачеві паспорта споживчого кредиту за спеціальною формою до укладення договору.
Законом також запропоновано обмежити сукупну суму платежів за такими кредитами, що підлягають сплаті споживачем у разі невиконання своїх зобов’язань з урахуванням неустойки (штраф, пеня), процентної ставки, інших платежів, подвійною сумою, отриманою споживачем за таким договором.
При цьому згода споживача на передачу інформації за цим кредитом хоча б в одне бюро кредитних історій, яке включене до Єдиного реєстру бюро кредитних історій, буде обов’язковою умовою надання кредиту.
Відзначимо, що в кінці минулого року і на початку 2020 року банки вже почали знижувати процентні ставки по гривневих депозитах і кредитах. Вартість ресурсів для економіки буде знижуватися і надалі, прямуючи слідом за обліковою ставкою НБУ.
Коментарі (0)