У Нацбанку задумалися про скасування ліміту на зняття гривні

кредитка

З початку березня кошти фізосіб у національній валюті зросли на 43 млрд гривень.

У Нацбанку задумалися про скасування ліміту на зняття готівкової гривні з банківських рахунків українців. Про це на ході круглого столу на FinClub повідомив директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін, передає Banker.ua.

У Нацбанку нагадують, що у перший день війни обмежили зняття готівки з банківських рахунків до 100 000 гривень на день.

«З огляду на те, що з гривнею у нас все нормально, НБУ вже думає над тим, щоб зняти ліміт на зняття готівки у гривні», – зазначив під час круглого столу Олексій Лупін.

За його словами, поточна криза, яка спалахнула на тлі вторгнення РФ в Україну та розв’язаної агресором на території нашої держави війни, на відміну від попередніх, не супроводжувалася відпливом коштів фізосіб із банківської системи.

Так, зазначають у НБУ, наприкінці лютого – на початку військових дій – спостерігалися несуттєві відпливи, але вже з початку березня кошти фізосіб у нацвалюті зросли на 43 млрд гривень. Зростання показника з початку року – плюс 45 млрд грн.

«Залишки у гривні збільшуються», – зазначає у коментарі директор департаменту відкритих ринків Нацбанку.

Головний Telegram-канал банкірів

Водночас, зазначають у НБУ, відтік валюти з карткових рахунків продовжується: з початку року скорочення становило $920 млн, тоді як з початку поточного місяця – $114 млн.

«Це, мабуть, переважно витрати наших біженців за кордоном», – вважає Олексій Лупін.

Варто зазначити, що українські банки тимчасово скасували термін дії платіжних карток, забезпечивши українцям, які виїхали за кордон, постійний доступ до їхніх рахунків.

Деякі фінустанови продовжили термін дії карток на квартал і дозволили клієнтам оформляти віртуальні картки.

калькулятор

Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк України послабив обмеження на валютному ринку: зміни, затверджені Правлінням НБУ, набули чинності 8 березня.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)