«Нікому не буде легко»: банкір розповів про вихід бізнесу з карантину

У корпоративного бізнесу є шанс відновитися швидше за рахунок більшого запасу міцності.

Малий і середній бізнес в Україні ще не скоро зможе відновити свою повноцінну роботу. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів директор департаменту корпоративного бізнесу банку «Південний» Олександр Матюшенко.

На думку нашого співрозмовника, після зняття карантинних обмежень «нікому не буде легко».

«Першим під удар потрапив мікробізнес, сфера обслуговування і послуг в принципі закрилася, сегмент малого бізнесу просів в продажах мінімум на 50%. Однак і в великому бізнесі в окремих сферах ми спостерігаємо падіння. Так, наприклад, оператори ринку нафтопродуктів спостерігають 30-процентне падіння продажів. Меншою мірою коливання торкнулися продуктового ритейлу, харчової галузі і, звичайно, фармацевтичної сфери», – зазначає експерт.

Що ж стосується корпоративного бізнесу, то, на думку Олександра Матюшенка, даний сегмент зможе відновитися швидше за рахунок більшого запасу міцності.

«Найважче буде сегменту малого та середнього бізнесу, який ще не скоро зможе відновити свою повноцінну роботу. Хочеться вірити, що після закінчення карантинного періоду ми зможемо в сегменті МСБ повернутися до робочого рівня ставок в гривнях на рівні 14-15%», – зазначає співрозмовник Banker.ua.

Читайте також: Андрій Буренок (tripmydream): «Ця криза серйозніша, ніж у 2008 році, і відновлюватися доведеться довше»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Олександра Матюшенко, поточна криза змусить банки більш відповідально підходити до ризиків і обережніше кредитувати. Також фінустанови прагнутимуть частково перевести свої валютні портфелі в гривневі.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)