«Здоровий економічний націоналізм» і «регуляторна гільйотина»: як Кабмін підніматиме економіку

Україна повинна увійти до ТОП-30 країн світу в питанні легкості адміністрування податків, заявляє Денис Шмигаль.

Кабінет міністрів представив план відновлення економіки України, але повну версію програми ми зможемо побачити тільки за кілька днів, передає Banker.ua.

Так, підсумком сьогоднішнього засідання уряду стало затвердження програми стимулювання економіки України в умовах «коронакризи». За словами Дениса Шмигаля, ключовим завданням програми є підтримка вітчизняного виробника.

Як зазначає прем’єр, стратегією багатьох країн є «здоровий економічний націоналізм», і Україна також планує рухатися в цьому напрямку.

Що ще передбачає затверджена Кабміном стратегія?

По-перше, пояснює Денис Шмигаль, в рамках програми Україна задіє всі інструменти СОТ і ГАТТ для захисту вітчизняних підприємств. Що стосується підтримки невеликих бізнесів, то йдеться про доступні кредити, грантові програми, розширення участі МСБ в держзакупівлі та сприяння у виході на зовнішні ринки.

Також, за словами глави Кабміну, зараз обговорюється можливість зменшення податкового навантаження на малий і середній бізнес, а також «регуляторна гільйотина». Прості ФОПи, додає він, не повинні потребувати допомоги бухгалтерів при заповненні документів, а Україна має увійти до ТОП-30 країн світу в питанні легкості адміністрування податків.

«Це наша мета», – підкреслив Денис Шмигаль.

Деякими подробицями поділився і Ігор Петрашко. За його словами, план стимулювання економіки включає 230 пунктів, реалізація яких покликана поліпшити доступ до фінансів і ринків, вдосконалити регулювання, сприяти модернізації, розвитку галузей і боротьбі з безробіттям.

Програма «розбита» на 3 розділи, один з яких містить «короткострокові ініціативи у відповідь на пандемію COVID-19».

Повну версію програми буде представлено після доопрацювання урядом в 3-денний термін.

Читайте також: Андрій Кривошапко (СЕО «ПОСТ ФІНАНС»): «Для нас важливо, щоб банк був високотехнологічним і йшов в ногу з часом»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що аналітики фінансової групи ICU опублікували свіжий звіт, згідно з яким скорочення ВВП України в квітні 2020 року склало 12%. Підсумком же ІІ кварталу, на думку експертів, може стати падіння показника на 10%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)