Гороховський розказав, як працюватиме додаток monobank без електрики

монобанк

Банк перевів усі дані в «хмару», за яку потрібно буде платити сотні тисяч доларів на місяць. Однак у разі блекауту основні сервіси працюватимуть.

Мобільний monobank витратив до $1 млн на підготовку до можливого блекауту в Україні. Крім того, щомісяця банк платитиме сотні тисяч доларів за зберігання даних у «хмарі», передає Banker.ua з посиланням на повідомлення співзасновника monobank Олега Гороховського в інтерв’ю «НВ. Бизнес».

Головний Telegram-канал банкірів

За його словами, підготовку до масштабних відключень електрики банк розпочав після першого обстрілу енергосистеми, 10 жовтня. І вже з понеділка, 21 листопада, monobank був готовий до сценарію повного блекауту.

При цьому Гороховський пояснив, що всі сервіси банку перемістили в “хмару”, наразі дані перебувають у хмарному сховищі Amazon. Це коштує банку сотень тисяч доларів щомісяця.

«Тобі треба відправити туди основні бази, ти платиш “Амазону” за той обсяг інформації, що там зберігається. З нашими обсягами інформації – це величезні чеки», – каже Гороховський.

Однак це забезпечить безперебійність роботи банку у разі тривалого блекауту. Гороховський запевняє, що мобільний додаток, транзакції та всі основні сервіси працюватимуть. Однак такі послуги, як, наприклад, оформлення розстрочок або кредитів, переказ грошей по номеру телефону будуть недоступні.

Щодо розрахунків картками у разі тривалої відсутності електроенергії, то оплати прийматимуть магазини, які працюють на генераторах, вважає співзасновник monobank.

Читайте також: НБУ опублікував список банків по Україні, які працюватимуть навіть за тривалої відсутності енергопостачання

Нагадаємо, раніше редакція Banker.ua вперше з початку повномасштабної війни в Україні випустила черговий номер журналу Banker. Головним героєм номеру став Олег Гороховський, співзасновник monobank, і розповідь про те, як він із командою попри війну рухає український фінтех уперед.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)