У Євросоюзі з’явиться єдиний криптовалютний регулятор

криптовалюты

Європарламент готується до розгляду AMLD6 після серпневих канікул.

У ЄС буде сформовано новий регулюючий орган AMLA, який здійснює прямий нагляд за криптовалютним бізнесом, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали ForkLog.

Європарламент готується до розгляду шостої директиви про протидію відмиванню грошей (AMLD6), представлену 20 липня, після серпневих канікул. Після цього Європарламент, Європейська рада та Єврокомісія вступлять у «трилог» для остаточного узгодження положень документа.

Як наголошується в публікації, Управління боротьби з відмиванням грошей здійснюватиме прямий контроль за «високорисковими» криптофірмами та виконуватиме сполучну роль у регулюванні нефінансового сектору.

Попередні AMLD, наприклад, встановлювали для країн-членів стандарти збору та надання певних даних, у тому числі про бенефіціарне володіння корпораціями.

Так, AMLD5 встановив, що держави-члени повинні відноситися до криптобірж як до фінансових установ.

«Рішення залишили на розсуд держав-членів. Загальні вимоги до звітності не стали підставою для створення єдиного регулятора», – наголошується у матеріалі.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що на початку минулого місяця Рада ЄС та Європарламент попередньо погодили положення законопроєкту MiCA щодо регулювання криптовалют. Документ описує правила, які поширюються на емітентів незабезпечених криптоактивів, стейблкоїнів, торгових та кастодіальних платформ.

Крім того, Європейська партія зелених та соціалісти запропонували поширити стандарти AML/CFT-процедур на децентралізовані організації, DeFi-майданчики та NFT-платформи.

криптовалюты

Читайте також: Кандидатство в ЄС і банківські перспективи: що про це думають банкіри

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що глава Федрезерву США назвав криптовалюти та стейблкоїни загрозою для фінансової системи Сполучених Штатів і заявив, що для регулювання ринку цифрових активів будуть потрібні нові закони.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)