Україна розмістила 12-річні євробонди на $ 1,75 млрд, але угоду скасували: що сталося

Масштабна операція з розміщення єврооблігацій зірвалася: експерт назвав причину.

1 липня відбулося анонсоване раніше розміщення «довгих» 12-річних євробондів на суму 1,75 млрд доларів. Однак пізніше надійшла інформація про скасування угоди, передає Banker.ua.

Так, за даними джерела Інтерфакс-Україна в банківських колах, в середу Україна, як і планувала, розмістила папери, термін погашення яких припадає на березень 2033 року під 7,3% річних.

Зазначається, що на старті орієнтир прибутковості дорівнював 7,875%, але згодом він знизився спочатку до 7,625%, а потім і до 7,3-7,4%. Сумарний попит при цьому склав 7,5 млрд доларів.

Однак пізніше з’явилася інформація про те, що угоду з розміщення єврооблігацій сьогодні було скасовано.

Інвестбанкір Сергій Фурса прокоментував ситуацію, що склалася, на своїй сторінці в соцмережі Facebook. В якості причини зриву угоди експерт називає «підрив незалежності НБУ».

Зазначимо, вчора стало відомо про те, що глава Нацбанку подав у відставку, пояснивши своє рішення «систематичним політичним тиском».

«Це безпрецендентна подія. Україна не залучила $ 1 млрд нових грошей», – зазначив Сергій Фурса.

Читайте також: “Я завжди ставлюся з повагою до своєї роботи”, – Кирило Шевченко (CEO ”Укргазбанк”)

Нагадаємо, Banker.ua повідомляв про те, що раніше стало відомо про плани України щодо розміщення нового випуску доларових євробондів і проведення тендера з викупу облігацій з погашенням в 2021-22 рр. на суму до 750 млн доларів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)