Європейці недооцінювали коронакризу: з’явився новий песимістичний прогноз

Найбільш різкі темпи спаду в 2020 році Єврокомісія готується зафіксувати в Італії (11,2%), Іспанії (10,9%) і Франції (10,6%).

Єврокомісія оприлюднила новий прогноз, згідно з яким ВВП єврозони цього року впаде на 8,7%, передає Banker.ua, посилаючись на матеріали Інтерфакс-Україна.

Падіння економіки єврозони на 8,7%, прогнозоване аналітиками Єврокомісії, стане рекордним. Погіршення очікувань експертів, які ще в травні говорили про зниження ВВП на 7,7%, пов’язане з повільним скасуванням карантинних обмежень, введених в зв’язку з пандемією COVID-19.

При цьому прогноз передбачає зростання ВВП єврозони в 2021 році на 6,1% (згідно з травневим звітом – 6,3%), а ЄС – на 5,8% (в травні очікувалося 6,1%).

Як зазначається в огляді, представленому ЄК, наслідки коронакризи для економічної активності регіону будуть більш серйозними, ніж очікувалося. А оскільки карантинні обмеження «зачепили» переважно II квартал 2020 року, саме в цей період падіння ВВП буде найсерйознішим.

Дані за травень і червень говорять про те, що найгірше позаду, проте, зазначають в ЄК, темпи відновлення економіки в різних країнах ЄС будуть відрізнятися.

До речі, найбільш різкі темпи спаду в 2020 році Єврокомісія готується зафіксувати в Італії (11,2%), Іспанії (10,9%) і Франції (10,6%). Наступного ж року ВВП Італії, згідно з прогнозом, збільшиться на 6,1%, економіка Іспанії зросте на 7,1%, а Франції – на 7,6%.

Також Єврокомісія підвищила прогноз інфляції в 2020 році для єврозони до 0,3%. У 2021 році в єврозоні очікується інфляція на рівні 1,1%, а в ЄС показник досягне 1,3%.

В огляді також згадується про прискорення зростання цін на нафту і продукти харчування.

Читайте також: Євробонди, хеджування та форвардні контракти: як Vodafone Україна працює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку глави Євроради Шарля Мішеля, далеко не всі країни ЄС зможуть подолати економічні наслідки коронакризи самостійно. Тому дискусія щодо нової європейської моделі розвитку, учасниками якої мають стати політики, економісти та громадськість, повинна початися вже зараз.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)