Євросоюз пропонує розширити санкції проти російського «Сбербанку»

санкции

«Сбербанк» вже відключено від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Список санкцій проти «Сбербанку» – найбільшої банківської установи країни-агресора – може бути розширений, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали ЕП.

Проти російського «Сбербанку» можуть бути введені додаткові санкції: з такою ініціативою, за даними джерел Bloomberg, днями виступили чиновники Євросоюзу.

Так, зазначається в повідомленні, новим заходом щодо «Сбербанку», який вже відключено від міжнародної платіжної системи SWIFT, стане повне заморожування його активів. Дане санкційне рішення має набути чинності через 6 місяців після його ухвалення, але до моменту затвердження деталі ініціативи можуть змінитися.

Крім того, стало відомо, що під час зустрічі послів Євросоюзу, що відбулася у понеділок, представники кількох держав-членів ЄС попросили, щоб заборона на імпорт російського золота поширювалася і на ювелірні вироби.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що країна-агресор щороку експортує «жовтий метал» на мільярди євро.

Спільна пропозиція про сьомий пакет санкцій проти рф, що передбачає часткову заборону ввезення російського золота і ретельніший контроль за експортом подвійного використання та передових технологій, була схвалена Єврокомісією 15 липня.

У цьому санкційному проекті, який очікує схвалення країнами ЄС, зазначається, що «забороняється купувати, імпортувати або передавати, прямо чи опосередковано, золото, перераховане в Додатку XXVI, якщо воно походить з росії і має бути вивезене з росії до ЄС або будь-якої третьої країни». При цьому документ не згадує золото у вигляді ювелірних виробів.

подписание документа

Читайте також: Кандидатство в ЄС і банківські перспективи: що про це думають банкіри

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Міжнародний валютний фонд попереджає про погіршення глобальних економічних перспектив і закликає світову спільноту вжити термінових заходів з боротьби з інфляцією.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)