За рік у Києві закрилися більше половини нових ресторанів і кафе

У 2019 року в Києві закрилися більше половини (97) ресторанів, кафе, барів та інших закладів з 185-ти, які відкрилися в тому ж році. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на пост в Facebook ресторанного консалтера Ольги Насонової.

За її даними, частина закладів відкрилася на місці тих, що закрилися. Таким чином, на сьогоднішній день в столиці працює вже близько 2 тисяч закладів. “У порівнянні з більш великими мегаполісами це, звичайно, мало. Але чи потрібні Києву всі ці дві тисячі ресторанів”, – пише експертка.

На її думку, в Києві немає такої кількості платоспроможних клієнтів, в той час як конкуренція серед закладів щодня зростає. Експертка вважає, що з огляду на високу конкуренцію “сьогодні вже мало бути просто хорошим рестораном, потрібно дуже відрізнятися від усіх колег по цеху”.

Окремою проблемою для ресторатора початківця є висока орендна плата. “Розпещені орендодавці знають, що навіть за $50 за метр приміщення, особливо в центрі, знімуть. І навіть буде стояти черга з бажаючих. І орендні ставки наполегливо ростуть весь 2019 рік. А чому б і ні, адже попит на хороші приміщення явно перевищує пропозицію”, – зазначає Насонова.

За її словами, якщо до цього додати ще й витрати на зарплатний фонд працівників, яких дефіцит на ринку, то це робить ресторанний бізнес не таким цікавим і прибутковим, як 10-15 років тому. “Прибуток в розмірі $ 10-20 тисяч на місяць для переважної більшості з цих 2-х тисяч закладів – недосяжна мрія. А інвестицій потрібно все більше і більше, адже конкуренти не економлять”, – резюмує експертка.

Нагадаємо, станом на кінець 2019 року вартість оренди житла в Києві знизилася приблизно на 5-10%. Так, в середньому однокімнатну квартиру в новобудові в центрі міста можна зняти за 16-18 тисяч гривень, в спальному районі – за 7-9 тисяч гривень на місяць.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)