Два приводи подорожчати: експерт розповів, завдяки чому може зміцнитися гривня

гривна

На вартість валюти сьогодні впливають одразу кілька факторів.

Гривня може зміцнитися до долара завдяки відновленню експорту та одержанню Україною заморожених у США російських резервів на суму $132 млрд. Про це у коментарі РБК-Україна повідомив фінансовий аналітик Віталій Шапран, передає Banker.ua.

За словами економіста, зараз ціни на традиційний український експорт досить високі: відкриття південних портів для експорту, а також організація транспортних коридорів для експорту через Болгарію, Румунію та Польщу можуть сприяти зміцненню курсу української нацвалюти.

Крім того, гривня може подорожчати у разі отримання Україною заморожених у США російських резервів на суму $132 млрд. Відповідний законопроєкт H.R. 6930 зараз «застряг» у Сенаті, уточнює експерт.

Також Віталій Шапран не виключає того, що попит на готівкову валюту на якийсь час зменшить суттєве зниження ввезення авто в Україну у зв’язку з поверненням податків і мит на імпорт товарів та ввезення громадянами авто.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до поточного зниження курсу долара до гривні на готівковому рику, то на вартість валюти, за словами фінаналітика, впливають кілька факторів.

Насамперед, зазначає Віталій Шапран, спрацював чинник сезонності.

«В історії валютного ринку дуже мало прикладів, коли гривня слабшала влітку», – заявив економіст.

Крім того, ажіотаж на валютному ринку до певної міри розігрівали імпортери, які завозили в Україну товари за сірими та чорними схемами.

«Хто-хто, а саме імпортери і не зацікавлені в курсі 40, тому їхній попит має тенденцію до саморегуляції», – додав Шапран.

Плюс, зазначає економіст, сьогодні спостерігається хоч і повільне, але зближення карткового та готівкового курсів.

«Випустивши на ринок банки, ми відкрили до певної міри можливість арбітражу між безготівковою та готівковою валютою», – констатує співрозмовник видання.

доллар

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами доктора економічних наук Василя Фурмана, купувати долари у напівлегальних чи нелегальних пунктах обміну валют – великий ризик. Здійснювати валютообмінні операції краще у банках.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)