Збільшення гарантій за вкладами: чи варто очікувати на підвищення депозитних ставок

Підвищення гарантованої суми вкладів посприяє зростанню довіри до банків, але навряд чи прискорить приплив коштів фізосіб в фінустанови, вважає експерт.

Підвищення гарантованої суми вкладів навряд чи простимулює приплив коштів населення в банки. Про це в коментарі Banker.ua заявив асоційований експерт «CASE Україна» Євген Дубогриз.

За словами співрозмовника Banker.ua, динаміка припливу коштів фізосіб у банківській системі визначається насамперед наявністю альтернативних можливостей для інвестицій.

Сьогодні, зазначає фахівець, єдиною можливою альтернативою депозитам для більшості українців є облігації внутрішньої держпозики, але вкластися в ОВДП можуть лише власники накопичень обсягом більш ніж 50 000 гривень і ті, хто готовий витрачати час на адміністрування рахунків та іншу «технічну» роботу.

«За останні 12 місяців середньомісячне зростання коштів фізосіб в банках склав близько 5 млрд грн. Навряд чи після того, як законопроект №5542-1 буде прийнятий і підписаний, ця сума значно зросте», – зазначив Євген Дубогриз.

Головний Telegram-канал банкірів

Також, на думку експерта, очікувати на різкий сплеск депозитів 500 000+ не варто ще й тому, що в більшості своїй українці не тримають суми понад 200 000 гривень «під матрацом», вважаючи за краще або довірити кошти одному банку, або «роздрібнити» суму між кількома фінустановами. Деякі ж вважають за краще інвестувати в іноземні цінні папери або нерухомість.

За словами Євгена Дубогриза, довіра до банків внаслідок підвищення гарантованої суми вкладів має зрости, але до швидкого зростання суми коштів це навряд чи призведе.

Що ж стосується перспективи підвищення процентних ставок за депозитами, то, на думку співрозмовника видання, на миттєве зростання прибутковості депозитів українцям також поки розраховувати не варто.

«Ставки диктує економічний стан в країні – рівень інфляції. Від нього залежать і ставки за депозитами», – зазначає Дубогриз.

Читайте також: Інсайти Петра Чернишова

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами члена Правління, керівника головного управління корпоративного бізнесу «Правекс банку» Франческо Лупо, ключем до успішного отримання кредитних коштів для аграрних компаній є чітка бізнес-модель і прозорість по відношенню до кредитора.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)