Експерт пояснив, у чому небезпека зростання цін на нафту вище $60 за барель

Північноморська суміш дорожчає п’яту сесію поспіль, зростання котирувань техаської нафти триває четвертий день.

Ціни на еталонні марки нафти продовжують зростати на домовленостях ОПЕК+ і на тлі скорочення запасів сировини в Штатах: вартість Brent ввечері в п’ятницю наближається до позначки $60, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, квітневі ф’ючерси на Brent 5 лютого торгуються на рівні $59,24 за барель (північноморська суміш дорожчає п’яту сесію поспіль), тоді як вартість березневих ф’ючерсів на WTI зросла до $56,68 (підйом котирувань триває четвертий день).

На думку керівника міжнародної енергетичної групи Gunvor, нафту навряд чи подолає позначку $60, адже в даному випадку виробництво знову стане прибутковим, і ринок накриє нова хвиля пропозиції.

За його словами, ціна у верхній частині діапазону $50-60 за барель збігається з максимальним прогнозом Gunvor на першу половину 2021-го, але ринок нафти й досі знаходиться «в пошуку рівноваги».

Варто також зазначити, що, за даними Baker Hughes, в січні кількість нафтових і газових бурових установок в усьому світі збільшилася на 7,2% (+79 шт.) – до 1183 одиниць.

При цьому в Сполучених Штатах кількість бурів протягом минулого місяця зросла на 9% (+30 шт.) – до 369 одиниць, а в Канаді на сьогоднішній день налічується 137 установок (+ 37 шт. в січні).

У той же час, в Європі кількість установок скоротилася до 94 одиниць (- 3), в Африці – до 51 (-2), а в АТР – до 162 (-2). На Близькому Сході кількість бурів збільшилася до 251 штук (+9), а в Латинській Америці – до 119 (+10 одиниць).

Читайте також: Автокредитування буде стрімко розвиватися: опитування банкірів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ОПЕК+ розглядає два сценарії розвитку ринку найближчим часом. Відповідно до першого, попит на нафту в поточному році зросте на 5,6 млн б/д, повернувшись на рівень 2020-го. Дефіцит сировини в середньому складе 1,1 млн б/д. Згідно з другим сценарієм, відновлення ринку нафти протікатиме більш повільно: попит в середньому буде перевищувати пропозицію на 0,3 млн б/д.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)