Зростання обсягів капіталу та дедоларизація: про що ще розповіли учасники опитування про банківське фондування

рабочий стол

Про скорочення частки фондування в інвалюті у жовтні-грудні 2021-го повідомили 57% опитаних банкірів.

За останній рік українські банки помітно наростили обсяги капіталу і очікують на продовження цієї тенденції в наступні 12 місяців, повідомляє Banker.ua з посиланням на результати Опитування про банківське фондування, проведене НБУ.

Банківські установи України, завдяки прибутковості та стратегічним планам зростання, продовжують нарощувати обсяги капіталу та його вартість. Відповідно до прогнозів банкірів, опитаних НБУ, у найближчі 12 місяців ця тенденція продовжиться.

Згідно з опитуванням про банківське фондування, проведеним регулятором у період з 17 грудня минулого року по 11 січня нинішнього, у жовтні-грудні 2021-го обсяги залучених фінустановами коштів зросли, а їхня вартість на тлі зростання вартості залучень від корпорацій підвищилася.

Так, обсяги залучених у жовтні – грудні коштів зросли у 72% респондентів: сталося це за рахунок вищої пропозиції з боку банківських вкладників, переважно домогосподарств.

Головний Telegram-канал банкірів

Озвучуючи прогнози щодо приросту коштів у І кварталі 2022-го, банки виявилися стриманішими. На їхню думку, надходження коштів у січні-березні поточного року буде забезпечено переважно корпоративними клієнтами, але не населенням.

Плюс до цього учасники опитування від Нацбанку відзначають деяке зростання середньої вартості зобов’язань у IV кварталі (на тлі подорожчання корпоративних залучень) та очікують, що ця тенденція у найближчі три місяці збережеться.

Що ж стосується зменшення частки фондування в закордонній валюті, то, за словами 57% респондентів, дедоларизація в жовтні-грудні 2021-го продовжилася (у попередньому опитуванні частка банкірів, що ствердно відповіли, склала 35%).

А ось терміновість залучених коштів, за даними учасників опитування, у IV кварталі минулого року не змінилася. У I кварталі 2022-го, як очікується, частка валютних коштів клієнтів продовжить скорочуватися. Терміновість депозитів у цей період, на думку третини опитаних, у січні-березні незначно зросте.

доллары в руках

Читайте також: Колектори, банки та страхування: огляд головних фінансових законів 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що оцінка поточного стану фінансового сектору України зросла до рекордного рівня з травня 2018 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)