02.05.2019

Альона Дегрік Шевцова розповіла про перспективи впровадження директиви PSD2 в Україні

У Євросоюзі вступила в силу директива PSD2 — звід законів про працю у платіжній сфері. Мета прийняття директиви — забезпечити прозору роботу платіжного ринку в ЄС. Безумовно, цієї директиви має слідувати і Україна. Для чого потрібна PSD2, і що вона змінить в Україні, розповідає голова компанії LeoGaming Альона Дегрік Шевцова.

«Новий закон працює в Європі вже понад року — з січня 2018-го. Він дає рівні можливості банкам і фінтех-компаніям, робить законним Open Banking і надає "зелений коридор" новим фінпослугам. Звісно, не всі раді новій директиві — недавно ряд європейських fintech-компаній об'єдналися, щоб розширити можливості цього зводу», — розповіла Дегрік Альона.

Поки PSD2 не впливає на нашу країну, ділиться спікер. Але фінрегулятор вже працює над впровадженням євродирективи.

«Національний регулятор розглядає кілька аспектів імплементації — як урахування обставин різних банків з відкриття API, так і питання захисту прав споживачів. Зараз же все гальмується застарілим законодавством про платіжні системи. Однак ми не можемо взяти і просто прийнято нові норми. Це нагадує рух поїздів на залізниці: в ЄС вони одні, у нас інші. За фразою "поставити на нові рейки" криється величезний шматок законодавчої роботи і вибудовування бази з їхньої імплементації», — розповіла Альона Дегрік Шевцова.

Щоб вирішити цю проблему, національний фінансовий регулятор повинен перейти на сучасні інтернаціональні стандарти обміну фінансовими повідомленнями, підкреслила Дегрік Альона.

«Основний ключ вирішення питання — комунікація держави з фінтехом. Зараз фінрегулятор розробляє платформу, яка об'єднає його з учасниками ринку. Держава визначить лише базові речі, а самі фінтех-компанії знайдуть собі оптимальний шлях для роботи», — підсумувала Альона Дегрік Шевцова.