Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У 2021 році стрес-тестування успішно пройшли дев’ять банків
Вперше при стрес-тестуванні НБУ застосував припущення щодо реалізації ризиків інвестування у цінні папери.
У 2021 році з 30 банків, на які припадає 93% усіх активів сектору, стрес-тестування успішно пройшли 9 фінустанов, пише Banker.ua з посиланням на звіт регулятора.
НБУ оприлюднив результати оцінки стабільності українських банків за 2021 рік. Даний аналіз, зазначається у звіті Нацбанку, передбачає оцінювання якості активів фінустанов та їхнє стрес-тестування, яке у році, що минає, проходили 30 найбільших банківських установ, що об’єднують 93% активів усієї системи.
За даними регулятора, у 2021-му стрес-тестування було успішно пройдене дев’ятьма банками, серед яких державний «Приват» та фінустанови переважно з іноземним капіталом. Крім того, згідно з результатами стрес-тестів, цього року капіталу не потребували «А-Банк» та ПУМБ.
У звіті наголошується, що для низки банків НБУ встановив рівень достатності капіталу, що перевищує необхідний мінімум, щоб навіть за стресових подій капіталу фінустанови було достатньо для покриття можливих збитків.
Так, відповідно до базового макроекономічного сценарію, Нацбанк встановив підвищений рівень нормативів достатності капіталу лише для 9 банків. Водночас більшість фінустанов, що проходили тестування у 2021-му, були визнані прибутковими.
З урахуванням несприятливого сценарію підвищені нормативи достатності капіталу було встановлено для 20 банків. При цьому найбільш суттєво за несприятливим сценарієм знизився норматив достатності капіталу держбанків: відсотковий ризик було визначено для них як ключовий.
Плюс уперше при стрес-тестуванні НБУ застосував припущення щодо реалізації ризиків інвестування у цінні папери.
Варто також зазначити, що всі банківські установи, що за результатами тестування потребують капіталу, вже розробили програми капіталізації або реструктуризації, виконання яких є необхідним для досягнення встановлених рівнів достатності капіталу, та погодили їх із регулятором.
Читайте також: Багаті стають багатшими: як влаштований ринок інвестицій в Україні і чому краще інвестувати у свій бізнес
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк України оновив правила ліцензування та реєстрації на ринку небанківських фінпослуг.
Коментарі (0)