Чому безконтактні платежі не стануть повноцінною альтернативою готівці: точка зору

У 2019 Україна увійшла в топ-10 країн світу за кількістю безконтактних платежів з використанням мобільних телефонів, браслетів і смарт-годинників, зазначають в «Глобус Банку».

Безконтактні платежі не слід розглядати як повноцінну заміну фізичним карткам і готівці. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів начальник Департаменту роздрібного бізнесу «Глобус Банку» Дмитро Замотаєв.

За словами нашого співрозмовника, в розвинених країнах безконтактні платежі та готівка існують паралельно, доповнюючи одне одного.

«Я думаю, що безконтактні платежі не слід розглядати як повноцінну заміну фізичним карткам і готівці. На користь цієї думки говорить і досвід більш розвинених країн, де всі ці інструменти існують паралельно, доповнюючи один одного. Тому я вважаю, що у нашої країни є великий потенціал з нарощування обсягів безконтактних платежів з проникненням цих інструментів в глибинку і підвищенням рівня фінансової грамотності населення, а також зростанням його добробуту», – зазначає експерт.

Дмитро Замотаєв звертає увагу на те, що безконтактні платежі забезпечують зручність і значно прискорюють обслуговування клієнтів.

«У 2019 Україна увійшла в топ-10 країн світу за кількістю безконтактних платежів з використанням мобільних телефонів, браслетів, смарт-годинників, говорить статистика, надана Mastercard. Також в компанії підрахували, що за нинішній рік кількість NFC-оплат зросла у вісім разів», – говорить начальник Департаменту роздрібного бізнесу «Глобус Банку».

З Дмитром Замотаєвим згодна і начальник управління розробки продуктів департаменту роздрібного бізнесу банку «Південний» Ольга Коломієць. За її словами, у безконтактних платежів є ціла низка переваг для клієнта, головні з яких – зручність і безпека.

«За нашою статистикою, ті клієнти, які спробували безконтактні розрахунки за допомогою телефону, надають перевагу саме цьому способу оплати. Тому ми очікуємо на суттєве зростання NFC-платежів уже до кінця цього року», – прогнозує співрозмовниця Banker.ua.

Читайте також: Часто чую про послугу факторингу. Це реально допоможе бізнесу після карантину?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку заступника голови правління Forward Bank Андрія Прусова, незважаючи на те, що протягом трьох років частка «готівки» в роздрібному торговельному обороті в Україні досягне 20% -30%, повної відмови від готівки в найближчі роки не відбудеться.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)