COVID-19 атакує: в НБУ оцінили запас міцності України

Члени монетарного комітету НБУ розповіли, чи дійсно нинішня криза страшніша за економічні випробування зразка 2014, а також 2008-2009 років.

Незважаючи на те, що вплив спалаху COVID-19 на українську економіку є обмеженим, більш тривалий ефект від епідемії може привести до рецесії світової економіки і, як наслідок, до уповільнення економічної активності в Україні. Така заява пролунала в ході дискусії монетарного комітету НБУ з питання облікової ставки, передає Banker.ua.

За словами учасників зустрічі, економіка і фінансова система України на сьогоднішній день не мають накопичених дисбалансів. Таким чином, в нинішніх реаліях запас міцності вищий, ніж під час криз в 2008-2009 і 2014 роках.

Що ж стосується основних торгових партнерів України, то, на думку членів монетарного комітету НБУ, оцінити вплив COVID-19 на економіки цих країн, а також на динаміку фінансових і товарних ринків, досить складно. Причина – невизначеність навколо швидкості поширення коронавірусу.

Сьогодні, відзначають експерти, «є сенс діяти відповідно до прогнозної траєкторії облікової ставки», а пом’якшення монетарної політики сприятиме підтримці економіки України.

Учасники зустрічі в черговий раз звернули увагу на те, що у Нацбанку є резерви для згладжування надмірних курсових коливань.

Продовження співпраці з МВФ, за їхніми словами, зменшить уразливість економіки України в період турбулентності на світових ринках. А заяви представників Кабміну про незмінність курсу на продовження співпраці з Фондом є додатковою підставою для продовження зниження облікової ставки, додають члени монетарного комітету НБУ.

Читайте також: Незважаючи на карантин: НБУ хоче «розконсервувати» обмінники і ломбарди

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк пропонує здійснювати виплату зарплат і пенсій всім українцям тільки в безготівковій формі, на банківські картки. З такою ініціативою НБУ звернувся до уряду і органів місцевого самоврядування.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)