З Нацбанку йде голова Департаменту нагляду за ринком небанківських фінпослуг

НБУ

Ольга Максимчук очолювала Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг із 2020 року.

Голова Департаменту нагляду за ринком небанківських фінпослуг Ольга Максимчук залишає свою посаду: 9 серпня фахівець написала заяву на звільнення за власним бажанням, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення НБУ.

Ольга Максимчук, яка очолювала Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг із 2020 року, завершує роботу в Нацбанку. Замість неї, до призначення нового директора, Департаментом керуватиме начальник управління нагляду за страховим ринком Ірина Сіренко.

У зв’язку із звільненням Ольги Максимчук на посаду директора Департаменту нагляду за ринком небанківських фінпослуг незабаром буде відкрито конкурсний відбір.

Як повідомляють у НБУ, новий керівник Департаменту здійснюватимем аналіз ринків небанківських фінпослуг та проводитиме оцінку фінансового стану небанків, а також результатів їхньої діяльності на постійній основі.

Крім того, до обов’язків спеціаліста входитиме здійснення контролю за діяльністю бюро кредитних історій та підготовка наглядової звітності щодо аналізу показників діяльності небанківських фінустанов.

Плюс до переліку повноважень нового керівника Департаменту входитиме здійснення ефективного безвиїзного нагляду за дотриманням об’єктами нагляду законодавства щодо регулювання діяльності з надання фінпослуг.

Також фахівець має оперативно реагувати на факти порушення об’єктами нагляду законодавства про фінансові послуги та здійснення ризикової діяльності, яка ставить під загрозу інтереси вкладників та кредиторів небанківських фінансових установ.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що Департамент нагляду за ринком небанківських фінпослуг належить до вертикалі підпорядкування «Пруденційного нагляду».

Ярослав Матузка, який очолює цей напрям, подякував Ользі Максимчук за роботу, виконану в рамках посади та спрямовану на підвищення стабільності та прозорості ринку небанківських фінансових послуг.

«Продовжуватимемо впроваджувати нові проактивні моделі регулювання та нагляду за цим ринком», – зазначив у коментарі Ярослав Матузка.

подписание документа

Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за порушення вимог валютного законодавства НБУ відкликав ліцензії у 4 фінансових компаній, ще 2 учасників ринку було оштрафовано.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)