ico
Пн, 01 Бер
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico
RU
USD 27.9456 ico
EUR 33.8449 ico
RUB 0.37335 ico

У НАБУ пояснили, чому в Україні й досі такі дорогі кредити

У 2020 році в Україні були зафіксовані історично найнижчі ставки за депозитами та кредитами, нагадують в НАБУ.

Єдиний шлях для системного і стійкого зниження кредитних ставок – довгострокова фінансова стабільність і посилення захисту прав кредиторів. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповіла виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

За словами співрозмовниці видання, зменшити і стабілізувати на низькому рівні вартість ресурсів, а також знизити рівень ризику можна лише шляхом досягнення довгострокової фінансової стабільності та посилення захисту прав кредиторів.

«Це довгий шлях, до того ж він вимагає непопулярних реформ, і тому нам дуже важко просуватися вперед», – зазначає експерт.

Олена Коробкова нагадує, що в 2020 році в Україні було зафіксовано історично найнижчі ставки за депозитами та кредитами.

«Позитивний тренд до зниження є. А ось чому він не такий швидкий як хотілося б – інше питання», – додає фахівець.

Співрозмовниця Banker.ua пояснює механізм формування «двозначної величини процентної ставки».

«Основа ресурсної бази банків – депозити клієнтів, а не кредити від НБУ. Середні ставки за строковими вкладами сьогодні знаходяться в діапазоні 8-9% річних, а зовсім не 6%. Крім того, в процентній ставці за кредитом враховані витрати банку на видачу та обслуговування кредиту, а також ризики його неповернення. Останнє означає, що непогашені кредити повинні компенсуватися доходами від погашених, інакше банк не зможе віддавати вклади в повному обсязі. У сукупності ці складові і складаються в двозначну величину відсоткової ставки», – говорить експерт.

В якості ще одного індикатора ризику і ціни грошей Олена Коробкова вказує вартість державних запозичень.

«На останніх аукціонах з розміщення ОВДП Мінфін залучав гроші під ставки в діапазоні 10-12% річних», – додає виконавчий директор НАБУ.

Читайте також: Іпотечне кредитування в 2021 році: думки експертів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами виконавчого директора НАБУ Олени Коробкової, українські банки не припиняють обслуговування і кредитування бізнесу в період пандемії, а у МСБ в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» з’явилася можливість рефінансувати старі кредити під 0% річних.


Коментарі (0)

Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×