Ще одна мережа обмінників втратила ліцензію на торгівлю валютою: подробиці від НБУ

калькулятор

Минулого тижня за такі ж порушення НБУ відкликав ліцензії на торгівлю валютою у 4 фінкомпаній.

За порушення вимог валютного законодавства регулятор відкликав у ФК «Голден груп» ліцензію на торгівлю валютою, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Нацбанку.

Фінкомпанія «Голден груп» (ЄДРПОУ 39577148) втратила ліцензію на торгівлю валютними цінностями. Учасник ринку попався на здійсненні валютно-обмінної операції без її документального оформлення та інших порушеннях валютного законодавства, а також перешкоджав проведенню позапланової виїзної перевірки НБУ.

Рішення про відкликання ліцензії було ухвалено Комітетом, який здійснює регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг, 10 серпня.

На частку фінансової компанії «Голден груп» припадає близько 0,15% ринку готівкового обміну валют. Цей гравець має 18 пунктів обміну валют.

Головний Telegram-канал банкірів

Як нагадують у прес-службі регулятора, Нацбанк проводить позапланові виїзні перевірки структурних підрозділів фінкомпаній, які здійснюють торгівлю валютними цінностями на підставі ліцензій НБУ, щодо дотримання ними порядку організації та здійснення валютообмінних операцій у готівковій формі.

Під час дії воєнного стану перевірки здійснюються на підставі постанови Правління НБУ № 165 від 29 липня 2022 року, а їхньою метою є забезпечення прозорої роботи ринку торгівлі валютними цінностями у готівковій формі та цивілізованих правил роботи на ньому.

Крім того, з метою мінімізації спекуляцій на валютному ринку в умовах війни Нацбанк посилив вимоги до небанківських фінустанов та операторів поштового зв’язку, які здійснюють валютообмінні операції.

график

Читайте також: Чув, що ПриватБанк та інші банки знову заговорили про ліміти. Що це означає?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ та голова фінкомітету Ради пропонують запровадити авансову сплату податку на прибуток для небанківських пунктів обміну валют у розмірі трьох мінімальних зарплат.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)